~Anime Heaven~

Personaje preferate Kayowelcome

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

~Anime Heaven~

Personaje preferate Kayowelcome

~Anime Heaven~

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Bun venit pe forumul nostru! (~>Anime Heaven<~)! Pentru a va face o impresie despre ce va ofera forumul nostru, aruncati o privire prin forum, iar daca va place ce vedeti, inscrieti-va! Celor deja inscrisi, va uram distractie placuta!


3 participanți

    Personaje preferate

    Polaris
    Polaris
    Mechanic maid
    Mechanic maid


    feminin
    Numarul mesajelor : 228
    Varsta : 30
    Localizare : On the moon
    Joburi/Distractii : Cartea de pe birou, desenul neterminat, muzica dată la maxim şi anime/manga.
    Stare de spirit : Plutesc printre nori, deci aeriană^^
    Data de inscriere : 29/06/2009

    Personaje preferate Empty Personaje preferate

    Mesaj Scris de Polaris Mar Aug 04, 2009 1:56 pm

    Care sunt personajele voastre preferate?

    Mine are:
    1. Lelouch Lamperouge - este personajul meu preferat din ambele serii. Îmi place modul în care acţionează, faptul că este un aşa strateg desăvârşit. M-a înduioşat mult motivul pentru care luptă, şi anume visul lui Nunnally de a trăi într-o lume fără războaie. Ştie să-şi ascundă foarte bine emoţiile şi ţine mult la prietenii săi- plus că arată foarte bine.
    2. C.C. - personajul feminin pe care-l ador. Este misterioasă, devotată şi gata să-şi dea şi viaţa pentru Lulu. Faptul că poate să ofere Geass-ul şi că poate să reînvie imagini din trecut denotă că este destul de puternică.
    3. Suzaku Kururugi - prietenul din copilărie al lui Lulu care se alătură imperiului. La început refuză să ia vieţile oamenilor, dar apoi, când vede că nu există altă cale, se resemnează. Nu se dă bătut, este destul de îndrăzneţ şi dă impresia că ar face orice pentru pace.
    4. Schneizel el Britannia - ceea ce apreciez la acest personaj este faptul că nu se dă în vânt după lupte şi este foarte rezervat. De asemenea, este şarmant cu majoritatea femeilor pe care le întâlneşte şi este extrem de talentat la şah.
    Aly
    Aly
    ~:Yaoi Maniac:~
    ~:Yaoi Maniac:~


    feminin
    Numarul mesajelor : 1096
    Varsta : 33
    Localizare : Arad
    Joburi/Distractii : Anime of course :&gt;
    Stare de spirit : -d(OwO)b-
    Data de inscriere : 03/01/2009

    Personaje preferate Empty Re: Personaje preferate

    Mesaj Scris de Aly Mar Aug 04, 2009 5:26 pm

    Ale mele sunt:

    Lelouch Lamperouge - este un personaj destul de atragator, inteligent nu pot nega ca nu este, si il ador cand este pun in faze dificile dar si comice in acelasi timp. [Faza cu pisica si "masca" ce a furat-o, ador partea Personaje preferate 937263 ] Imi mai place de el, ca nu a lasat-o pe sora lui singura, si a ajutat-o sa treaca mai departe peste vremurile dificile, si fiindca vrea sa schimbe lumea doar pentru ea, atunci cand
    Spoiler:
    (pt cei ce nu au vazut si sezonul doi, nu recomand sa citeasca ce scrie in spoiler)

    Kallen Stadtfeld - stiu ca multi adora personajul C.C. dar eu o ador pe Kallen foarte mult. Faptul ca a suferit mult si pentru ca mama ei lua aceste droguri, trebuia sa treaca peste toate probeleleme avute. Mi-a placut ca desi e "Britannian-Japanese", ea lupta pentru japonezi pentru a-si recapata numele. Frumoasa, curajoasa, si destul de talentata a ramas alaturi de zero, chiar si cand a aflat ca e Lelouch. Mie mi-a placut de ea, prin faptul ca il si iubea pe Lulu si fiindca era alaturi de Zero.
    Spoiler:

    C.C. - ea e preferata mea fiindca imi place cum se imbraca XD si cand mananca pizza Personaje preferate 805747 cand era asa mica era asa de dulce, dar si cand e mare e frumoasa. Alte caracteristici ei, nu mai stiu xD dar o ador si la sfarsit
    Spoiler:
    Clever Sleazoid
    Clever Sleazoid
    Mazohyst Of Decadence~
    Mazohyst Of Decadence~


    feminin
    Numarul mesajelor : 371
    Varsta : 31
    Localizare : 「Crying Field」
    Joburi/Distractii : J-Rock
    Stare de spirit : ~nya nya o(≧∀≦)o
    Data de inscriere : 12/07/2009

    Personaje preferate Empty Re: Personaje preferate

    Mesaj Scris de Clever Sleazoid Mar Aug 04, 2009 8:01 pm

    Well personajele care mi-au palcut nu au fost asa de multe pentru ca mai toate au ceva in comun insa am gasit ceva in sfarsit care sa imi placa.
    Este vorba de Lelouch
    ~ Odata cu evoulutia serialului, e greu de spus daca Lelouch este un personaj pozitiv sau negativ. Este un personaj dragut in acest anime, ramane un frate extrem de iubitor, aratand o iubire imensa sa zic asa pentru sora lui si un liceean dedicat activitatilor consiliului elevilor asta ma face sa il adimr destul de mult.
    Este un personaj care pentru mine una este foarte expresiv are niste sentimente foarte puternice si niste emotii foarte bine definite.
    Lelouch nu se transforma cu totul intr-un monstru (cum de altfel face Light in Death Note); cea ce il umanizeaza este dragostea pentru sora lui.
    Grafica cum am mai zis este ok poate prea buna pentru un asa anime ^^'

    Continut sponsorizat


    Personaje preferate Empty Re: Personaje preferate

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Sam Sept 21, 2024 6:58 pm