~Anime Heaven~

Păreri Kayowelcome

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

~Anime Heaven~

Păreri Kayowelcome

~Anime Heaven~

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Bun venit pe forumul nostru! (~>Anime Heaven<~)! Pentru a va face o impresie despre ce va ofera forumul nostru, aruncati o privire prin forum, iar daca va place ce vedeti, inscrieti-va! Celor deja inscrisi, va uram distractie placuta!


4 participanți

    Păreri

    Polaris
    Polaris
    Mechanic maid
    Mechanic maid


    feminin
    Numarul mesajelor : 228
    Varsta : 30
    Localizare : On the moon
    Joburi/Distractii : Cartea de pe birou, desenul neterminat, muzica dată la maxim şi anime/manga.
    Stare de spirit : Plutesc printre nori, deci aeriană^^
    Data de inscriere : 29/06/2009

    Păreri Empty Păreri

    Mesaj Scris de Polaris Mar Aug 04, 2009 1:34 pm

    Ce părere aveţi despre anime?


    La recomandarea unei bune prietene, am decis să dau şi eu pe la acest anime, dat fiind că mi-a menţionat de o oarecare asemănare cu DN- am observat şi eu asta, deşi nu pot spune că-mi aminteşte în totalitate de DN.
    Sincer, chiar mi-a plăcut- grafica, personajele, soundtrackurile... Tot. Geass-ul este o putere foarte interesantă, păcat că funcţionează doar în cazul contactului vizual, de multe ori este deranjantă acestă chestie.
    Mi-a plăcut mult personalitatea lui Lelouch, felul lui de a acţiona şi de a gândi- m-a dus cu gândul la Raito, deşi scopul pentru care cei doi folosesc puterile nu este acelaşi.
    Finalul a fost... Erm, oarecum trist, dar în regulă. Nu pot spune că m-a deranjat prea tare
    Spoiler:
    , deşi aproape mi-au dat lacrimile.

    Eu una recomand acest anime oricui, este unul foarte bun.
    Aly
    Aly
    ~:Yaoi Maniac:~
    ~:Yaoi Maniac:~


    feminin
    Numarul mesajelor : 1096
    Varsta : 33
    Localizare : Arad
    Joburi/Distractii : Anime of course :&gt;
    Stare de spirit : -d(OwO)b-
    Data de inscriere : 03/01/2009

    Păreri Empty Re: Păreri

    Mesaj Scris de Aly Mar Aug 04, 2009 5:10 pm

    Am vazut animeul, desi a durat ceva pana m-am hotarat sa il vizionez. Adevarul e ca seamana foarte mult cu DN si e un anime foarte bun, cu logica, grafica excelenta si soundrack-uri frumoase. Primul sezon a fost interesant fiindca a aparut Zero, si astfel a aparut un "nou personaj" ce s-a revoltat impotriva conducatorilor. Al doilea sezon, cred ca e cel mai trist, fiindca la sfarsit am plans XD si tot aici in acest sezon, m-au enervat anumite personaje, cum ar fi Nunally si Suzaku.
    La fel ca in DN, Lelouch vrea sa aduca pace pe acel "teritoriu", sa zic asa si sa fie din nou cum a fost inainte.
    La fel si eu recomand animeul celor ce nu l-au vazut si le place sa vada un anime interesant, mai ales ce contine si logica.
    Clever Sleazoid
    Clever Sleazoid
    Mazohyst Of Decadence~
    Mazohyst Of Decadence~


    feminin
    Numarul mesajelor : 371
    Varsta : 31
    Localizare : 「Crying Field」
    Joburi/Distractii : J-Rock
    Stare de spirit : ~nya nya o(≧∀≦)o
    Data de inscriere : 12/07/2009

    Păreri Empty Re: Păreri

    Mesaj Scris de Clever Sleazoid Mar Aug 04, 2009 7:56 pm

    Eheee ^^ well anime-ulnu pot sa zic ca nu e bun dar nici ca imi place.
    A avut elemente care m-au enervat la culmecum ar fi spre exemplu scenele de lupte interminabile, rasturnarile de situatie cam trase de par o.o' si grafica personajelor care dupa mine nu se potriveste cu anime-ul.
    Prima data cand l-am vazut mi s-a parut ca seamana cu Dearth Note ma refer la faptul ca atat aici in Code Geass cat si in DN protagonistul este un baiat de liceu ce primeste peste noapte o putere supranaturala. Dar diferenta dintre cele 2 anime-uri este facuta de faptul ca Light actiona din idealism+nebunie incipienta, si Lelouch, eroul din Code Geass, are (pe langa o usoara, dar necesara nebunie) motive mult mai sentimentale. Acum sa trecem mai departe deja fac prea mult off-topic.
    Well anime-ul este destul de bun si cum am mai zis si de multe ori acest gen nu este tocmai pe gustul meu. Code Geass schimba putin "istoria" si ma face sa cred ca acest gen nu e asa de rau precum il stiam eu oo'
    Grafica e ok dar cam nepotrivita pentru acest gen de anime; vreau sa zic ca e mult prea buna pentru un asa anime.
    Serena C.C.
    Serena C.C.
    Lelouch addicted <3
    Lelouch addicted


    feminin
    Numarul mesajelor : 325
    Varsta : 31
    Localizare : Anime City
    Stare de spirit : in love :X
    Data de inscriere : 02/02/2009

    Păreri Empty Re: Păreri

    Mesaj Scris de Serena C.C. Mier Aug 05, 2009 9:57 pm

    M-am apucat de el pur si simplu pentru ca imi placeau personajele (cu toate ca nu stiam nimic despre ele), iar apoi a inceput Aly sa-mi vorbeasca de el:D si mai toti vorbeau de el asa ca m-ama pucat si eu de el.

    E absolut genial, grafica e perfecta, coloanele sonore la fel, si pur si simplu nu ai cum sa prezici ce se va intampla, cel putin in R2 a luat atatea intorsaturi situatia, s-au intamplat atatea incat am ramas uimita.Sincer nu cred ca am mai vazut un anume atat de complex.Really.

    Sfarsitul?!Aah, stiam ca o sa moara, dar nu ma asteptam la asta :|
    Spoiler:

    Anyway anime-ul mi se pare de-a dreptul genial si nu cred ca am sa-l mai dau jos din topul meu vreodata.

    Continut sponsorizat


    Păreri Empty Re: Păreri

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat

      Subiecte similare

      -

      Data/ora curentă este: Sam Sept 21, 2024 2:47 pm