~Anime Heaven~

Personajele preferate Kayowelcome

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

~Anime Heaven~

Personajele preferate Kayowelcome

~Anime Heaven~

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Bun venit pe forumul nostru! (~>Anime Heaven<~)! Pentru a va face o impresie despre ce va ofera forumul nostru, aruncati o privire prin forum, iar daca va place ce vedeti, inscrieti-va! Celor deja inscrisi, va uram distractie placuta!


3 participanți

    Personajele preferate

    Polaris
    Polaris
    Mechanic maid
    Mechanic maid


    feminin
    Numarul mesajelor : 228
    Varsta : 30
    Localizare : On the moon
    Joburi/Distractii : Cartea de pe birou, desenul neterminat, muzica dată la maxim şi anime/manga.
    Stare de spirit : Plutesc printre nori, deci aeriană^^
    Data de inscriere : 29/06/2009

    Personajele preferate Empty Personajele preferate

    Mesaj Scris de Polaris Lun Iul 13, 2009 8:15 pm

    Care sunt preferaţii voştri?


    În cazul meu, am lista:
    1. Lavi - mda, am un fel de slăbiciune pentru tipii cu părul roşcat. Este un personaj comic, extrem de relaxat, dar care are grijă să-şi revină atunci când este în pericol şi să lupte plin de îndârjire. Are obiceiul să le dea porecle oamenilor pe care abia îi cunoaşte, iar marea majoritate dintre ele "spun" un adevăr jenant însă crucial despre persoanele respective.
    2. Allen - personajul principal şi unul dintre cei mai pricepuţi exorcişti. Este curajos, se avântă în luptă fără să ezite şi încearcă să salveze atât oamenii cât şi pe Akuma, deşi la un moment dat este catalogat drept trădător. Trecutul lui este destul de incert, se ştie doar că a fost adoptat de un clown, care a murit după câţiva ani şi astfel el a ajuns orfan.
    Îşi preţuieşte foarte mult prietenii şi este în stare să-şi dea şi viaţa pentru ei.
    3. Lenalee Lee - singurul personaj feminin care mi-a atrs atenţia şi cu care mă indentific, mai mult sau mai puţin. Este prietenoasă, mereu veselă şi gata de ajutor. A avut de suferit mult în copilărie, însă a trecut cu bine peste tot şi a ajuns să-şi facă mulţi prieteni la care ţine extrem de mult. Şi ea este o luptătoare, nu se sfieşte să participe la o confruntare, chiar dacă nu tot timpul este sigură că rezultatul va fi pozitiv.
    4. Tiki Mick - singurul Noah pe care-l plac. Este un personaj destul de simpatic- în special când nu este evil- şi foarte puternic. Are un fel de legătură cu Allen, dar care ţine mai mult de partea "militară" - un fel de dorinţă de a se lupta inevitabil, unul cu altul.
    Clever Sleazoid
    Clever Sleazoid
    Mazohyst Of Decadence~
    Mazohyst Of Decadence~


    feminin
    Numarul mesajelor : 371
    Varsta : 31
    Localizare : 「Crying Field」
    Joburi/Distractii : J-Rock
    Stare de spirit : ~nya nya o(≧∀≦)o
    Data de inscriere : 12/07/2009

    Personajele preferate Empty Re: Personajele preferate

    Mesaj Scris de Clever Sleazoid Joi Iul 16, 2009 8:34 pm

    Lenalee Lee- a fost cel mai interesant personaj feminin din tot anime-ul, la inceput recunosc ca nu imi placea deloc de ea dar pe parcurs a devenit kawaii~
    Am cunoscut-o mai bine si imi place acum cat de cat de ea ^^ adica ma rog este prietenoasa cam cu toata lumea (cam asa sunt si eu de la un timp ) si este draguta mai mereu si gata sa te ajute cand ai nevoie
    Acest gen de personaje imi plac ^^ si in anime-ul asta isi ocupa foarte bine locul.
    La inceput o credeam prea prefacuta si falsa dar cu timpul am vazut ca nu e deloc asa cum credeam eu.
    Nephilim
    Nephilim
    Membrii
    Membrii


    feminin
    Numarul mesajelor : 11
    Varsta : 30
    Localizare : Orchestra of Rain
    Data de inscriere : 17/07/2009

    Personajele preferate Empty Re: Personajele preferate

    Mesaj Scris de Nephilim Vin Iul 31, 2009 2:13 am

    Am ajuns si la subiectul meu preferat, personajele XD Cred ca o sa fac multe spoilerele lol, o sa incerc totusi sa ma abtin de la cele mai mari o_o'
    Cel mai mult mi-a placut Debitto, de fapt e personajul care imi place cel mai mult din toate anime-urile/manga-urile. Cred ca ar trebui sa zic Jasdebi de fapt pentru ca nu il prea vad fara fratele lui, dar Jasdero nu imi place asa de mult XD. Debitto imi placea foarte mult inca dinainte sa ma uit la anime, asa cum de fapt e la majoritatea personajelor care imi plac de aici, dar nu ma asteptam sa imi placa chiar asa de mult. Pur si simplu nu e ceva ce sa ma deranjeze la tipul asta. E sepsy, dus, are voce sepsy [*head desk* nu-mi vine sa cred ca ii face vocea o tipa], am zis ca e dus? Da, dar zic iar, e dus rau de tot <3. Pe langa asta e asa de adorabil cand face o fata de tembel sau cand se enerveaza. Mi-a placut cand trebuiau sa mearga dupa Cross si au dat de gaini lol, si Debitto si Jasdero aveau niste fete asa de amuzante. Imi place cum se machiaza sau cum ii curge machiajul cand plange ca tampitul. Imi place totul la el <3

    Pe urma mi-a placut foarte mult Tyki Mikk, cam la fel de mult ca si Debitto, de fapt uneori am impresia ca imi place mai mult. Tipul asta nu are cum sa nu iti placa. E asa de amuzant tot timpul. Cred ca cel mai mult mi-a placut la el faptul ca tinea atat la cei din Noah cat si la prietenii lui care erau oameni.. normali lol? Tinea atat la partea lui alba cat si la cea neagra [asa suna si mai aiurea dar ma rog]. Pe urma ca si la Debitto nu mai stau sa enumar toate chestiile alea. Mi-a placut si atunci cand s-a transformat si arata foarte ciudat, eram obsedata de un amv cu faza aia. Ce m-a enervat la 'forma' aceea a lui era faptul ca nu mai vorbea deloc, doar scotea zgomote ciudate si radea ca un psihopat. Oh stai, a incercat sa zica exorcist dar nu i-a prea iesit lol. Uneori aveam impresia ca seamana cu Gilbert [Pandora Hearts] si credeam ca de aia imi place asa de mult, dar nu prea cred ca de aia. Gilbert nu imi placea chiar enorm de mult pentru cum arata si oricum nu seamana chiar asa de mult, deci nu prea are cum sa fie asta motivul. Din cauza lui au ajuns sa imi placa foarte mult fluturii si cartile de joc wtf o sa tampesc de tot.

    Apoi mi-au placut mult Kanda Yuu si Allen Walker si mi-au placut cam in mod egal. Kanda e mult prea sepsy si adorabil. Nu pot sa inteleg de ce i se zice personaj principal din moment ce a aparut cam la fel de mult ca si Tyki si el cica e secundar, poate chiar mai putin si chiar mi-ar fi placut sa apara mai mult. La inceput nu mi-a placut asa de mult de el pentru ca s-a luat de Allen si parea foarte enervant, dar pana la urma mi-a placut si partea de la inceput si chiar nu am de ce sa-l acuz. Chiar mi-a placut mult personalitatea lui, faptul ca era timid de fapt si se enerva repede, sau atunci cand se certa cu Allen. Oricum e sepsy dar mie mi se pare si adorabil XD In plus Mugen e arma care mi-a placut cel mai mult :3

    Allen era personajul care imi placea cel mai mult inainte desi habar nu am de ce, inca imi place dar nu asa mult. Mi-a placut mult personalitatea lui la inceput si felul in care vorbea despre el sau despre oameni sau mai stiu eu ce. Imi placea ca parea mereu inocent si era asa de amuzant cand ii facea cineva ceva *points Komui* XD Spre sfarsit a inceput sa se faca sepsy. Mai intai atunci cand nu avea mana lol. Ce? Era sepsy acolo, desi ma enerva mana lui ca nu-si mai revenea. Apoi mai la sfarsit s-a facut sepsy de tot XD Ce m-a enervat la el a fost ca mereu trebuia sa umble dupa Lenalee aia si mereu trebuia sa o salveze sau sa o linisteasca sau mai stiu eu ce.

    Mi-a placut mult si Lavi. El e chiar amuzant de obicei desi e mult mai enervant decat Allen cu Lenalee a lui. Toti trebuie sa o protejeze wtf? Imi placea cand ii spunea lui Kanda Yuu si el se enerva XD Ii sta asa de bine fara tampenia aia de pe cap, nu pot sa inteleg de ce o poarta mereu. Oricum nu i-am dat multa atentie nici inainte sa ma uit la anime nici cand m-am uitat, dar totusi mi-a placut mai mult decat alte personaje.

    Dupa ei ar mai fi : Cross Marian, el mi-a placut chiar mult si inca nu-mi vine sa cred. La inceput ziceam ca trag fufele la el dar cand in sfarsit s-a trezit la sfarsit sa apara mi-a placut foarte mult de el lol. E pur si simplu prea sepsy sa nu-ti placa si e dus. Imi place accentul lui, desi mi se parea rusesc. Dar lasand asta la o parte *il barbereste* >.>" Nu-i sta bine cu barba. Apoi Road Kamelot e una dintre putinele tipe din anime-ul asta care mi-au placut si ea chiar mi-a placut foarte mult desi a aparut putin. M-a deranjat putin felul in care s-a comportat cu Allen prima data cand s-au intalnit dar nu m-a facut sa o urasc chestia asta. Nu m-a facut sa o urasc nici faptul ca l-a sarutat pe Allen, dar o uram daca ii facea asta lui Tyki sau se mai invartea mult pe langa el [chiar daca e unchiul ei hmpf]. Pe urma mi-a placut Komui Lee. Desi uneori parea enervant cu obsesia lui pentru ca sora'sa se casatoreste mie mi s-a parut mai degraba amuzant de obicei si cand e serios e asa de adorabil, dar tot mai adorabil e atunci cand face pe disperatul XD Mi-a placut si Bak Chan desi el era si mai obsedat de Leana, dar era chiar dragut. Mi-a placut de el pentru faptul ca tinea la Fou si pentru cum s-a comportat. Apoi ar fi Lero. Da, am ajuns asa incat sa imi placa foarte mult o umbrela vorbitoare, dar e prea amuzanta si imi e mila de ea de obicei XD

    Apoi mi-au placut mult : Suman Dark, Miranda Lotto, Lala, Cloud Nyne, Anita, Fou, 14th si Chomesuke [demon adorabil ]. As vrea sa stau sa vorbesc despre fiecare in parte dar mi-e lene xD

    Continut sponsorizat


    Personajele preferate Empty Re: Personajele preferate

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Sam Sept 21, 2024 7:57 pm