~Anime Heaven~

Păreri Kayowelcome

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

~Anime Heaven~

Păreri Kayowelcome

~Anime Heaven~

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Bun venit pe forumul nostru! (~>Anime Heaven<~)! Pentru a va face o impresie despre ce va ofera forumul nostru, aruncati o privire prin forum, iar daca va place ce vedeti, inscrieti-va! Celor deja inscrisi, va uram distractie placuta!


3 participanți

    Păreri

    Polaris
    Polaris
    Mechanic maid
    Mechanic maid


    feminin
    Numarul mesajelor : 228
    Varsta : 30
    Localizare : On the moon
    Joburi/Distractii : Cartea de pe birou, desenul neterminat, muzica dată la maxim şi anime/manga.
    Stare de spirit : Plutesc printre nori, deci aeriană^^
    Data de inscriere : 29/06/2009

    Păreri Empty Păreri

    Mesaj Scris de Polaris Lun Iul 13, 2009 8:01 pm

    Ei bine, după cum spune şi numele topicului aici vă puteţi spune părerea despre anime...


    Eu am aflat de la cineva despre el şi, ştiind prea bine că persoana respectivă are gusturi în materie de anime, am zis de ce nu? Să fiu sinceră, nu prea am văzut multe episoade- da, ştiu că anime-ul este terminat- dar în schimb am citit şi citesc în continuare manga-ul care este on-going.
    După părerea mea este un anime extrem de reuşit, care mi-a plăcut încă de la primul episod. Grafica a fost ok, iar OP/ED au fost şi ele în regulă. Plotul mi-a plăcut, este ceva interesant şi destul de original.
    Personajele sunt reuşite- în special Allen şi Lavi, preferaţii mei. Chiar dacă la un moment dat pare că acţiunea se pierde, ceva apare şi face ca totul să fie din ce în ce mai interesant şi intrigant.
    Momentan se numără printre animele mele favorite şi sper că mă voi apuca din-nou de el- asta mai degrabă după ce termina manga-ul.
    Clever Sleazoid
    Clever Sleazoid
    Mazohyst Of Decadence~
    Mazohyst Of Decadence~


    feminin
    Numarul mesajelor : 371
    Varsta : 31
    Localizare : 「Crying Field」
    Joburi/Distractii : J-Rock
    Stare de spirit : ~nya nya o(≧∀≦)o
    Data de inscriere : 12/07/2009

    Păreri Empty Re: Păreri

    Mesaj Scris de Clever Sleazoid Joi Iul 16, 2009 8:47 pm

    Anime-ul a fost mai bun de cat ma asteptam dar sa vedem toate mai bine xDD
    Povestea: este realtiv draguta la inceput poate parea cam plictisitoare dar pe parcurs este foarte buna xDDD nu credeam ca ma voi uita la un anime de acest gen....adica totusi are 103 episoade (parca) insa le-am terminat foarte repede xD in mai putin de 2 saptamanai.
    Personaje: prima data m-am uitat la ele si mi-au placut mai toate insa pe parcurs cel mai mult a ajuns sa imi placa Lenalee Lee.
    Lenalee Lee a fost cel mai interesant personaj feminin din tot anime-ul, la inceput recunosc ca nu imi placea deloc de ea dar pe parcurs a devenit kawaii~
    Am cunoscut-o mai bine si imi place acum cat de cat de ea ^^ adica ma rog este prietenoasa cam cu toata lumea (cam asa sunt si eu de la un timp ) si este draguta mai mereu si gata sa te ajute cand ai nevoie
    Acest gen de personaje imi plac ^^ si in anime-ul asta isi ocupa foarte bine locul.
    La inceput o credeam prea prefacuta si falsa dar cu timpul am vazut ca nu e deloc asa cum credeam eu.
    Nephilim
    Nephilim
    Membrii
    Membrii


    feminin
    Numarul mesajelor : 11
    Varsta : 30
    Localizare : Orchestra of Rain
    Data de inscriere : 17/07/2009

    Păreri Empty Re: Păreri

    Mesaj Scris de Nephilim Vin Iul 31, 2009 2:12 am

    Vroiam sa vad anime-ul asta de mult timp si am inceput sa ma uit la el cand era on going. Atunci am vazut doar cateva episoade pentru ca am vazut ca deja erau prea multe si-mi venea sa ma dau cu capul de pereti, pe urma am mai incercat de cateva ori sa-l vad dar tot asa. Acum vroiam neaparat sa-l vad pentru ca imi placeau multe personaje, totusi l-am terminat in mai putin de o luna si credeam ca nu il termin.

    Oricum, anime-ul asta e foarte popular, dar totusi merita asta si merita sa fie foarte laudat. Mi-a placut foarte mult ideea, desi la inceput mi se parea plictisitor si vroiam sa renunt iar sa ma mai uit pe parcurs devine foarte interesant si iti atrage atentia. Poate unora nu li se pare interesant ca lupta nu stiu cine cu nu stiu cine, dar nu doar despre asta e vorba in anime, de fapt nu e vorba de asta aproape deloc. Mi-a placut ideea cu Noah chiar foarte mult pentru ca mi se pare originala. Cea cu innocence si superputeri sau mai stiu eu ce nu e chiar asa originala, dar totusi nu toate anime-urile prezinta chestiile astea in acelasi fel. Pe langa asta poate unele episoade de la inceput par mai plictisitoare si te fac sa-ti pierzi interesul, dar nu ar trebui sa renunti sa te mai uiti la el din cauza asta lol asa cum am zis deja ca am vrut sa fac eu. Au fost unele episoade la care chiar am plans mult, anime-ul asta e lacrimogen rau wtf, mai ales atunci cand am crezut ca mor unele personaje care imi plac mult. Iar unele au fost foarte enervante, de exemplu cele in care apar mult Lenalee hmpf.

    Apoi mi-a placut mult coloana sonora. Cel mai mult mi-au placut op 3 si 1 pe urma ending-urile mi-au placut toate cam in mod egal. Dintre melodiile care le-au cantat unele personaje cu siguranta cel mai mult mi-a placut cea a lui Jasdebi <3 pe urma a lui 14th XD

    De grafica nici nu prea am ce sa zic, e pur si simplu geniala. Personajele si expresiile lor sunt bine conturate, fiecare detaliu. Pana si demonii arata bine intr-un fel lol, cel putin unii dintre ei.

    Ce m-a dezamagit putin a fost sfarsitul. Pur si simplu au indesat prea multa actiune in ultimele 4-5 episoade si s-a terminat totul prea brusc. Pe langa asta sunt o gramada de intrebari lasate in pom. De exemplu ce s-a intamplat cu Jasdebi? Sau ce au mai facut Tyki, Road, Lulubell si Earl pe urma? Mai puteau continua mult si bine din moment ce si manga-ul e tot on going, deci cu siguranta merita inca o sezon, de fapt e nevoie de inca un sezon lol.
    Deci acum note :3

    Idee - 9.70 ; Grafica - 10 ; Coloana Sonora - 10
    Per total 10 ar veni XD

    Continut sponsorizat


    Păreri Empty Re: Păreri

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat

      Subiecte similare

      -

      Data/ora curentă este: Sam Sept 21, 2024 2:36 pm