~Anime Heaven~

Top 3 personaje Kayowelcome

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

~Anime Heaven~

Top 3 personaje Kayowelcome

~Anime Heaven~

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Bun venit pe forumul nostru! (~>Anime Heaven<~)! Pentru a va face o impresie despre ce va ofera forumul nostru, aruncati o privire prin forum, iar daca va place ce vedeti, inscrieti-va! Celor deja inscrisi, va uram distractie placuta!


4 participanți

    Top 3 personaje

    Clever Sleazoid
    Clever Sleazoid
    Mazohyst Of Decadence~
    Mazohyst Of Decadence~


    feminin
    Numarul mesajelor : 371
    Varsta : 31
    Localizare : 「Crying Field」
    Joburi/Distractii : J-Rock
    Stare de spirit : ~nya nya o(≧∀≦)o
    Data de inscriere : 12/07/2009

    Top 3 personaje Empty Top 3 personaje

    Mesaj Scris de Clever Sleazoid Lun Iul 13, 2009 9:27 am

    Faceti un top 3 cu personajele care va plac cel mai mult din anime.

    My Oppinion:

    1. Light: mi-a placut in special la acest personaj introducerea lui, a fost foarte interesant ca personaj definit prin perfectiune si impresionand mereu prin simpla lui prezenta. este un adevarat geniu atat in viziunea mea cat si in viziunea altor persoane ^.^''
    Chiar a regretat ce a facut si asta m-a facut sa raman profund impresionata si sa ii acord locul intai.
    2.Lawliet: un personaj perfect chiar daca prin aspectul grafica nu iti sugereaza mai nimic, nu pare a fi un detectiv genial sau o persoana atat de renumita pentru ca nu impresioneaza prin prezenta lui. Lawliet insa este un personaj aparte foarte bine caracterizat si un personaj original cu elemente foarte interesante.
    3.Near: adevarul e ca am o oarecare slabiciune pentru persoanele care sunt mai copilaroase si pentru lucrurile copilaroase insasi. Near este un persoanj foarte interesant chiar daca la varsta lui se mai joaca inca cu jucarii cred ca este cel mai bun detectiv din lume reusind sa rezolve cazul cu ajutorul lui Mello si a lui Lawliet chiar daca acest ajutor a fost in mod indirect
    Aly
    Aly
    ~:Yaoi Maniac:~
    ~:Yaoi Maniac:~


    feminin
    Numarul mesajelor : 1096
    Varsta : 33
    Localizare : Arad
    Joburi/Distractii : Anime of course :&gt;
    Stare de spirit : -d(OwO)b-
    Data de inscriere : 03/01/2009

    Top 3 personaje Empty Re: Top 3 personaje

    Mesaj Scris de Aly Lun Iul 13, 2009 5:48 pm

    -Misa Amane --> o ador XD fiindca e simpatica, si copilaroasa un pic [mai mult] si chiar daca e fotomodel, si-ar risca meseria doar pentru a-l ajuta pe Light/Kira. E frumoasa, desteapta nu pot zice asa, dar e super haioasa Top 3 personaje 937263 Nu cred ca ar fi existat vreun farmec in anime daca nu ar fi fost ea XD

    -Light --> Pe langa faptul ca e frumos e si destept. Mi-a placut enorm faptul ca ar fi vrut sa scape omenirea de toti criminalii din Japonia, k nu pot zice din lume, fiindca a omorat doar din Japonia, si desi pe parcurs a inceput sa considere viata ca un joc, a regretat, si asta mi-a placut la el.

    -L --> el e preferatul meu fiindca seamana cu mine Top 3 personaje 272813 Adik ii plac dulciurile [la fel si mie xD] modul lui de a sta pe un scaun [asa stau si eu de obicei >>] si cu degetul in gura XD [la asta ma vezi ca rontai pe unghii sau am prostul obicei sa stau sa ascult pe cnv tot cu degetul in gura -nu ma imaginati ca un bebelus- >>] Desi imi pare rau ca moare, poate k astfel nu apareau in scena Melo si Near, si poate k devenea plictisitor animeul :- ??
    Polaris
    Polaris
    Mechanic maid
    Mechanic maid


    feminin
    Numarul mesajelor : 228
    Varsta : 30
    Localizare : On the moon
    Joburi/Distractii : Cartea de pe birou, desenul neterminat, muzica dată la maxim şi anime/manga.
    Stare de spirit : Plutesc printre nori, deci aeriană^^
    Data de inscriere : 29/06/2009

    Top 3 personaje Empty Re: Top 3 personaje

    Mesaj Scris de Polaris Lun Iul 13, 2009 6:49 pm

    O să fie greu*nu*...
    1. Lawliet - personajul meu preferat din tot animeul. Ador inteligenţa sa, modul în care acţionează şi felul său ciudăţel de a fi- cum stă pe scaun, cum ţine telefonul, cum mănâncă dulciurile şi cum a apărut la festivitatea de deschidere(my God, ce diferenţă a fost între ei atunci) .
    2. Mello - un alt obsedat de dulciuri- îmi plac scenele în care muşcă din ciocolată. Deşi pare un criminal psihopat dornic de atenţie, pentru mine este adorabil(plus că-l prefer mai mult ca pe Near, copia fidelă a lui Lawliet)
    3. Ryuk*poate vă miraţi că nu e Raito* - ei bine, acest shinigami mi-a plăcut încă de când şi-a scăpat "accidental" carnetul în lumea oamenilor. Este un personaj haios, viclean uneori şi adoră merele*mă amuză enorm felul în care reacţionează dacă nu mănâncă mere într-un anumit interval*.
    Dimethicone
    Dimethicone
    Membrii
    Membrii


    feminin
    Numarul mesajelor : 21
    Varsta : 90
    Localizare : Room of Angel
    Data de inscriere : 06/08/2009

    Top 3 personaje Empty Re: Top 3 personaje

    Mesaj Scris de Dimethicone Joi Aug 06, 2009 9:39 pm

    1. Light ~ Kira Kira Kira @___@ I love Kira <333 Well, lol, revenind la realitate O.o Light este personajul meu preferat din acest anime pentru ca este sexyyyyy~ lol Nu, nu e asta. Are niste idei marete si intentia lui a fost buna, chiar daca nu se putea realiza. Well, imi place de Light pentru ca a incercat si nu s-a dat batut. Putea sa renunte la carnet si punct. Eu cred ca mai mult voia sa vada ce se intampla si voia sa se bata cu L lol [oh, btw, scena in care L si Light s-au batut... un pic, a fost cea mai tare din tot anime-ul lol] Anywayz, Light e un geniu si e foarte imprevizibil, fata de L care ii 'ghicea' mereu actiunile. Light a incercat. Cand l-a vazut pe L mort cred ca a fost o satifactie mai mare decat ne arata anime-ul.
    In plus, ma enerveaza cei care spun ca l-a invins pe L si nu l-a putut bate si pe Near. In primul rand, Near doar a terminat ceea ce L a inceput. In al doilea rand, Light l-a facut si pe Near destul de usor, doar ca Near a avut mici avantaje si niste ajutoare.
    2. Mello ~ E mai sexy decat Light si e blond <3 Anywayz, mi-a placut enorm de mult atitudinea acestui personaj si faptul ca manca ciocolata in prostie. E inteligeeent o.o Fara el, Near nu reusea prea multe. Si seamana un pic cu L ceea ce m-a facut sa-l indragesc mai mult, chiar daca nu-l suport pe L XD
    3. Misa Misa ~ Well, fara Misa Misa anime-ul nu mai avea culoare lol. Cred ca Misa a facut cam toata senzatia lol. Copilaroasa si total indragostita de Light, ajunge chiar sa se lase in voia lui si sa-i urmeze toate actiunile murdare, stiind chiar ca este folosita. Si ea e blonda <33 Mda, cred ca au facut-o intentionat blonda lol. Anywayz, mi se pare un personaj bine pus printre genii :]

    Continut sponsorizat


    Top 3 personaje Empty Re: Top 3 personaje

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Sam Sept 21, 2024 10:25 pm