~Anime Heaven~

Honey and Clover story Kayowelcome

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

~Anime Heaven~

Honey and Clover story Kayowelcome

~Anime Heaven~

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Bun venit pe forumul nostru! (~>Anime Heaven<~)! Pentru a va face o impresie despre ce va ofera forumul nostru, aruncati o privire prin forum, iar daca va place ce vedeti, inscrieti-va! Celor deja inscrisi, va uram distractie placuta!


    Honey and Clover story

    Aly
    Aly
    ~:Yaoi Maniac:~
    ~:Yaoi Maniac:~


    feminin
    Numarul mesajelor : 1096
    Varsta : 33
    Localizare : Arad
    Joburi/Distractii : Anime of course :&gt;
    Stare de spirit : -d(OwO)b-
    Data de inscriere : 03/01/2009

    Honey and Clover story Empty Honey and Clover story

    Mesaj Scris de Aly Joi Feb 05, 2009 3:13 am

    Personaje principale:

    Yūta Takemoto (竹本 祐太 Takemoto Yūta)
    – este genul d persoana care sta linistit in coltul sau, caruia ii este greu sa’si exprime sentimentele. In primul episod, cand face cunostiinta cu Hagu, s indragosteste d ea la prima vedere (apropos d aceasta scene, este o replica al lui Mayama care mi’a placut foarte mult ^^). Insa prefera sa’i fie ca un frate mai mare, care are grija d ea si ii da sfaturi (or makes furniture for her dolls >.<). Anime’ul incepe cu el, cand merge cu bicicleta: „when i was still young, wherever it took me, it was always the same, while riding my blue bicycle. Then one day i thought, how far can i ride without looking behind me? Back then, i wonder what it was i wanted to try?”... intrebare care continua sa il bantuie chiar si in anii d facultate. Este nesigur pe sine, nesigur d viitorul sau... daca reuseste sa gaseasca un raspuns la acea intrebare va las p voi sa aflati



    Hagumi Hanamoto (花本 はぐみ Hanamoto Hagumi)
    – cand am vazut’o prima data, am crezut ca este o copila d 10 ani (cel mult), d fapt ea are 18 si este talentata nepoata al profesorului d arte d la facultatea lui Takemoto. Este o persoana foarte timida, la inceput chiar ii este teama d baieti (p motiv intemeiat, avand in vedere comportamentul unora >.< i won’t say names), ii este greu sa fie sociabila cu cei din jurul ei, motiv pentru care colegii ei o considera o fire ciudata, care – atunci cand nu o iau in deradere, o ignora. Din fericire, p parcurs, devine mai deschisa cu cei din jur, in special cu Takemoto si Yamada. Si nu doar...



    Shinobu Morita (森田 忍 Morita Shinobu)
    – hmm... nebun, obsedat d bani, lenes, nepasator cu cei din jur... si lista continua. Eh, exagerez eu putin are si partile sale bune, desi nu sunt atat d evidente precum defectele sale >.> va las sa aflati voi mai multe despre acest personaj care prin farmecul sau reuseste sa s faca placut, in pofida „calitatilor” sale ^^ nu uitati: „don’t judge the book by its cover” mai spun doar ca el este „rivalul” lui Takemoto, deoarece si el este indragstit d Hagu, el insa are un mod mai... hmm... original d a’si arata sentimentele



    Ayumi Yamada (山田 あゆみ Yamada Ayumi)
    – intr’un review despre acest anime, am citit despre ea ca ar fi cea mai umana din toate aceste personaje... indragostita d Mayama, face tot felul d tampenii „in numele dragostei”. La un moment dat, iti vine sa o scuturi bine, in speranta ca’si va reveni cat d cat XD este constienta d faptul ca Mayama nu o va iubi, cel putin nu in felul in care ea il iubeste, totusi nu poate renunta la acea iubire... va continua sa s agate d aceasta iubire unilaterala? Find out yourselfs



    Takumi Mayama (真山 巧 Mayama Takumi)
    – cica e fustangiu baiatul... deh... personal nu mi s’a parut. El, la randul sau, traiste o iubire unilaterala... Rika,persoana d care este indragostit, este o femeie care inca isi mai iubeste sotul decedat. Cunoscand natura sentimentelor lui Mayama, incearca sa il departeze. Fara succes, insa. La un moment dat, Mayama ajunge chiar a fi tachinat ca fiind un „stalker” este tipul responsabil, fratele mai mare al grupului...

    (ok...me gettin tired... and the one readin, bored >.>) and last, but not least...



    Shūji Hanamoto (花本 修司 Hanamoto Shūji) click on the name to a see better image
    – profesorul d arta si unchiul lui Hagu. Daca Mayama este fratele mai mare, Hanamoto este tatal ^^ nici povestea sa nu este scutita d drama. Prieten apropiat cu Rika si cu sotul ei decedat, a avut un timp grija d ea, insa a ajung la concluzia ca Mayama ar fi mai potrivit in acest rol (veti afla si d c). Este foarte apropiat d Hagu, being very possesive and over protective with her. La sfarsit, evolutia sa, m’a surprins cel mai mult.

      Subiecte similare

      -

      Data/ora curentă este: Dum Sept 22, 2024 12:56 am