~Anime Heaven~

Story Kayowelcome

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

~Anime Heaven~

Story Kayowelcome

~Anime Heaven~

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Bun venit pe forumul nostru! (~>Anime Heaven<~)! Pentru a va face o impresie despre ce va ofera forumul nostru, aruncati o privire prin forum, iar daca va place ce vedeti, inscrieti-va! Celor deja inscrisi, va uram distractie placuta!


2 participanți

    Story

    ▫Đumi▫
    ▫Đumi▫
    ° Lollipop maniac °™
    ° Lollipop maniac °™


    feminin
    Numarul mesajelor : 706
    Varsta : 28
    Localizare : pe undeva pe Pluto =]
    Joburi/Distractii : gfx.music.art
    Stare de spirit : sunt bene =] cum as putea fi ? XD
    Data de inscriere : 01/02/2009

    Story Empty Story

    Mesaj Scris de ▫Đumi▫ Lun Feb 16, 2009 7:51 pm

    Black Cat este un serial manga cat si anime creat de Kentaro Yabuki. Seria are 20 de volume in Japonia, din care 9 volume sunt deja traduse in engleza, cam atat despre manga...acum anime. A fost televizat, continand 24 de episoade.
    Atentia povestii este centrata asupra unui tanar numit Train Heartnet care s-a retras dintr-un grup de assasin de elita numit Toki no Bannin, sau Chrono Numbers, spre a deveni Sweeper(vanator de recompense).
    In lumea lui Train, exista o organizatie secrete, Chronos, care domina o treime din lumea Underground si controleaza aproape orice tip de afacere. Spre a mentine echilibrul lumii, este nevoie de un personal ce sa ii protejeze pe acesti Chronos. Pe langa toti mercenarii obijnuiti(Erasers)exista asasini de elita special cu arme de tip Orihalcum, numiti Chrono Numbers. "Numerele cronologice" au propriul numar gravat(tatuat) pe corpul lor si pe arma lor. In total sunt 12 "Numere Cronologice", dar cand Train Heartnet, un pistolar de neintrecut, s-a alaturat "Cronologilor" pentru cauza lor, a fost gasit Numarul al XIII. Nimeni care a fost tintit de Train, asa zisul Kuro Neko(Black Cat), prin aducerea de "bad luck" (ghinion), si prin miscarile sale incredibil de rapide, nu a supravietuit. Numele de Black Cat a fost cel mai temut dintre toti asasinii.
    Obiectivul sau a fost "sa dea tot ce e mai bun". In una din misiunile sale, el a avut de omorat o tinta, dar copilul tineti era present la scena. Amintinndu-si de trauma sa din copilarie, Train nu a putut ucide tinta in fata copilului sau.
    In cele din urma, el s-a intalnit cu Saya Minatsuki, care era la randul ei un Sweepe. Prin contactul sau cu Saya, Train s-a schimbat drastic, schimbarea culminandus-e cu plecarea de la Cronologi. Totusi, un om care il admira intr-un mod obsesive pe Train, Creed Diskenth, nu a acceptat ca un asasin de elita a fost schimbat atat de mult. Creed a plecat apoi sa o omoare pe Saya, cand Train nu era in preajma ei. Train a ajuns la scena prea tarziu si a incercat sa se luopte cu Creed, dar acesta a scapat.
    Sase luni mai tarziu, Train este Sweeper, calatorind alaturi de partenerii lui Sven Vollfied si Eve (aidca Eva, asa mai poreclita de Train ca "Himechii"). Vietiile lor ca vanatori de recompense este pe cale sa fie schimbata cand presentul este invadat de trecut: Creed Diskenth, dupa 2 de absenta, el se intoarce. Acesta se intoarce din dorinta de a-l reintarni pe Train, cu propunerea de a-l face partenerul sau, alaturi de organizatia sa "The Apostles of Stars" (Apostolii Stelelor, practicanti de tehnici interzise, rpecum TAO ...si utilizatori de Nanotehnologie, e asemenea interzisa)

    Personajele principale sunt Train Heartnet, Sven Vollfied, Eve si Rinslet Walker(o hoata de rang mondial acre frecvent se intalneste cu cei 3 de mai sus in timpul activitatilor ei).
    Clever Sleazoid
    Clever Sleazoid
    Mazohyst Of Decadence~
    Mazohyst Of Decadence~


    feminin
    Numarul mesajelor : 371
    Varsta : 31
    Localizare : 「Crying Field」
    Joburi/Distractii : J-Rock
    Stare de spirit : ~nya nya o(≧∀≦)o
    Data de inscriere : 12/07/2009

    Story Empty Re: Story

    Mesaj Scris de Clever Sleazoid Joi Iul 16, 2009 6:24 pm

    Anime-ul este ceva cam ciudat, la inceput cand l-am vazut prima data mi s-a parut ok dar dupa cateva episoade a fost din ce in ce mai ciudat.
    Povestea: este cat de cat buna, urmareste o anumita linie si din cand in cand mai trece de la subiectul initial la ceva in afara acestiua.
    Povestea: poate parea la prima vedere cam ciudata cum de altfel si este, si poate pentru unii putin aiurea insa urmarind anime-ul te face sa iti placa chiar daca nu e genul tau (cum a fost si la mine, chiar daca nu e genul meu mi-a palcut foarte mult.)
    Personajele: sunt ele destul de dragute si prezentate ca si in viata reala de altfel. Train este un personaj dragut, a fost primul pe care l-am remarcat in anime si cel ce mi-a placut inca de prima data xD
    Trecutul lui este foarte trist si am admirat faptul ca atunci cand a trebuit sa omoare pe cineva intr-o misiune nu a facut-o deoarece copilul aceluia era de fata si nu vroia ca acest copil sa treaca prin ce a trecut el.
    Caracterul lui m-a impresionat este un personaj puternic atat emotional cat si fizic ^^ apoi imi place felul lui de a fi. Este un personaj foarte curajos care nu se da la o parte de la nimic, asta poate deveni enervant pentru ca uneori el nu isi da seama de pericolul la care se expune.
    Apoi ar mai fi Saya care e si ea destul de darguta ma bucur ca a aparaut in anime pentru ca din acel moment viata lui Train s-a schimbat foarte mult si a devenit oarecum ceva mai bun daca as putea zice asa.
    Saya este o fire foarte interesanta uneori pare foarte dificila. Grafica ei mi-a placut mai mult de cat la alte personaje (si totusi sunt putine personaje feminine care sa imi placa.)
    In final anime-ul este destul de bun xD eu as zice ca merita sa il vezi daca te plictisesti insa nu va asigur ce v-ar placea la toti xD

      Subiecte similare

      -
      » Story
      » Story
      » Story
      » Story
      » Story

      Data/ora curentă este: Sam Sept 21, 2024 9:44 pm