~Anime Heaven~

Parerea voastra Kayowelcome

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

~Anime Heaven~

Parerea voastra Kayowelcome

~Anime Heaven~

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Bun venit pe forumul nostru! (~>Anime Heaven<~)! Pentru a va face o impresie despre ce va ofera forumul nostru, aruncati o privire prin forum, iar daca va place ce vedeti, inscrieti-va! Celor deja inscrisi, va uram distractie placuta!


+3
SasuSaku
T-chan
..::Nina::..
7 participanți

    Parerea voastra

    ..::Nina::..
    ..::Nina::..
    Administrator
    Administrator


    feminin
    Numarul mesajelor : 418
    Varsta : 29
    Localizare : Pe scaun
    Joburi/Distractii : Bla-Bla
    Stare de spirit : ~=.=~
    Data de inscriere : 04/02/2009

    Parerea voastra Empty Parerea voastra

    Mesaj Scris de ..::Nina::.. Mier Feb 04, 2009 7:31 pm

    O da, mister , suspans , creiere incinse , anime-ul are mai de toate , in afara de hentai , cel putin eu n-am observat Parerea voastra 937263 si nici yuri. eh in fine . Anime-ul mi se pare o masina de suspans , mereu m-a tinut cu sufletul la gura iar cand a murit L am crezut ca totul s-a terminat , Finish , dar..... da , exista un "dar".... a aparut N , care nu a fost la fel de bun ca L dar intr-un final l-a prins pe Kira . N-am nimic cu niciun personaj , toate mi se par interesante , mai ales Ryuk/Ruyk Parerea voastra 937263 nici eu nu mai stiu... obsesia aia a lui de mere ma face sa rad doar cand ma gandesc.
    Voi ce parere aveti de anime-ul acesta?
    T-chan
    T-chan
    ~J-Pervy~
    ~J-Pervy~


    feminin
    Numarul mesajelor : 248
    Varsta : 34
    Localizare : Shibuya
    Stare de spirit : not in the mood:>
    Data de inscriere : 05/02/2009

    Parerea voastra Empty Re: Parerea voastra

    Mesaj Scris de T-chan Vin Feb 06, 2009 10:24 pm

    pai in primul rand e un animeu mai mult psihologic ce n-are nici cum de-aface cu misterul Girl eye
    in al 2-lea rand:D personajul meu preferat este L. Este un adevarat geniu in jocul psihologic dintre el si Raito(Light). Cum ii spunea Near lui Mello "impreuna putem sa-l intrecem pe L" si asa a fost, Raito a fost invins intr-un final, daar L va ramane mereu cel mai bun detectiv Ceai
    SasuSaku
    SasuSaku
    ♫♪♥Bغbغ Mί©™♥♪♫
    ♫♪♥Bغbغ Mί©™♥♪♫


    feminin
    Numarul mesajelor : 468
    Varsta : 30
    Localizare : Prin zona :D ce-i sigur e ca de pe Terra
    Stare de spirit : Buna shi nebuna :))
    Data de inscriere : 05/02/2009

    Parerea voastra Empty Re: Parerea voastra

    Mesaj Scris de SasuSaku Mier Feb 18, 2009 3:22 pm

    Pai multe de zis
    In primul rand se afla in lista mea de topuri Parerea voastra 948719...este un anime cu o grafica foarte buna, ingeniozitate cam in fiecare personaj...shi foarte interesant....avand in vedere ca este vorba despre 2 lumi paralele care nu prea seamana...nu se pare vorbeste de cea de'adoua lume decat de a noastra...ins intamplarea se desfasoara in mare parte acolo ( sau mai bn zis aici Parerea voastra 937263 )....carnetul mortzii, Shinigamii...este cv foarte inveniv....
    M-a impresionat chiar shi inceputul cand odata cu venirea unui Shinigami pe pamant..acesta fiind Ryuk..scapandu-si carnetul mortzii..a facut dintr-un baiat obijnuit...nu tocmai in sensul acela al cuvantului deoarece era foarte destept shi creativ...a facut din el...un adevarat criminal..care la inceput voia sa omoare doar pe cei rai.. shi sa faca o lume mai buna..dar cu timpul a inceput sa omoara oameni doar pentru asi dovedi puterea shi maretzia sa...etc etc Lalala
    Pe scurt......imi place ff mult acest anime ^^In love Puteam incepe asa Rusinat dar ehh..m-am exprimat mai bn Lalala
    *Foxxy*
    *Foxxy*
    ^~YuMehitoFaNgIrl~^
    ^~YuMehitoFaNgIrl~^


    feminin
    Numarul mesajelor : 46
    Varsta : 30
    Localizare : pe tavan :))
    Joburi/Distractii : forumuri
    Stare de spirit : depinde -_-
    Data de inscriere : 14/05/2009

    Parerea voastra Empty Re: Parerea voastra

    Mesaj Scris de *Foxxy* Sam Mai 16, 2009 7:16 pm

    Death Note v-a ramane intotdeauna acolo in lista mea de animeuri favorite Parerea voastra 805747
    Grafica,ost-ul,openingurile,endingurile,personajele,povestea,toate m-au impresionat inca de la primul episod..
    intotdeauna am sa am placerea de a revedea unele episoade,niciodata nu cred ca m-as satura sa vad conflictul dintre cele doua parti,Light vs L
    Povestea captivanta m-a facut sa imi doresc intotdeauna sa vad urmatorul episod,apoi iar urmatorul,apoi urmatorul..si tot asa Parerea voastra 937263 Nu mai ma puteam opri din vizionarea acestui anime superb Parerea voastra 805747
    Ceea ce m-a dezamagit pe parcurs a fost moartea cuiva[nu vreau sa stric povestea spunand cine ^.^ e mai bine sa se descopere singur acel personaj ] ,apoi chiar finalul..Dar a meritat...
    Ce mult mi-as dori o continuare a animeului..Ceva in viitor,in care Light sa devina iar Shinigami,dar nu in lumea oamenilor..

    Pe final,recomand animeul tuturor,este extraaaordinar .. Merita vazut ;) Nu pare deloc a fi irosit timpul ^.^
    Rayto
    Rayto
    Membrii
    Membrii


    masculin
    Numarul mesajelor : 37
    Varsta : 31
    Localizare : deep in the shadows^^
    Data de inscriere : 23/05/2009

    Parerea voastra Empty Re: Parerea voastra

    Mesaj Scris de Rayto Sam Mai 23, 2009 9:19 pm

    nu mam uitat prea mult fiindca nu e genul meu de anime dar are cateva puncte bune:poveste buna,suspans,gandire:-?imi place misa:Parerea voastra 35209)
    Polaris
    Polaris
    Mechanic maid
    Mechanic maid


    feminin
    Numarul mesajelor : 228
    Varsta : 30
    Localizare : On the moon
    Joburi/Distractii : Cartea de pe birou, desenul neterminat, muzica dată la maxim şi anime/manga.
    Stare de spirit : Plutesc printre nori, deci aeriană^^
    Data de inscriere : 29/06/2009

    Parerea voastra Empty Re: Parerea voastra

    Mesaj Scris de Polaris Mar Iun 30, 2009 5:31 pm

    Este anime-ul meu preferat cam de multă vreme şi va rămâne mereu aşa. Plotul este cât se poate de neobişnuit şi interesant, iar ideea este una cât se poate de psihologică- scoate în evidenţă felul în care puterea poate să corupă un om.
    Grafica este excelentă, iar personajele mi-au întrecut toate aşteptările- în special L, care va fi mereu pe primul loc pentru mine.
    Sfârşitul a fost unul cât se poate de trist, dar era de aşteptat ca acolo să ajungă teribilismul lui Light.
    În rest, chiar nu mai am ce zice. A fost şi va fi mereu un anime de nota zece.
    Clever Sleazoid
    Clever Sleazoid
    Mazohyst Of Decadence~
    Mazohyst Of Decadence~


    feminin
    Numarul mesajelor : 371
    Varsta : 31
    Localizare : 「Crying Field」
    Joburi/Distractii : J-Rock
    Stare de spirit : ~nya nya o(≧∀≦)o
    Data de inscriere : 12/07/2009

    Parerea voastra Empty Re: Parerea voastra

    Mesaj Scris de Clever Sleazoid Lun Iul 13, 2009 9:24 am

    ~originalitatea acestui anime il face sa fie bine pozitionat in topul meu de anime-uri preferate. Cel mai mult am admirat grafica si nu povestea cum spun alti, grafica e pur si simplu geniala, uitati-va putin la Lawliet (L) observati cat de original este acest personaj si oricat ati cauta nu mai gasiti unul la fel sau asemanator (desigur daca nu e facut de acelasi artist si are o mica asemanare). De multe ori m-am regasit in felul de a fi a lui Light si am inteles de ce se comporta asa, puterea caietului a fost prea mare pentru el si a inceput sa il domine ^^ oricum e un anime genial personajele sunt foarte bune si cum spuneam mai sus te regasesti bine in felul lor de a fi parca ar fi luate din viata de zi cu zi (cel putin la mine asa e *.*)

    Continut sponsorizat


    Parerea voastra Empty Re: Parerea voastra

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat

      Subiecte similare

      -

      Data/ora curentă este: Sam Sept 21, 2024 9:39 pm