~Anime Heaven~

Parere Kayowelcome

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

~Anime Heaven~

Parere Kayowelcome

~Anime Heaven~

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Bun venit pe forumul nostru! (~>Anime Heaven<~)! Pentru a va face o impresie despre ce va ofera forumul nostru, aruncati o privire prin forum, iar daca va place ce vedeti, inscrieti-va! Celor deja inscrisi, va uram distractie placuta!


2 participanți

    Parere

    Clever Sleazoid
    Clever Sleazoid
    Mazohyst Of Decadence~
    Mazohyst Of Decadence~


    feminin
    Numarul mesajelor : 371
    Varsta : 31
    Localizare : 「Crying Field」
    Joburi/Distractii : J-Rock
    Stare de spirit : ~nya nya o(≧∀≦)o
    Data de inscriere : 12/07/2009

    Parere Empty Parere

    Mesaj Scris de Clever Sleazoid Lun Iul 13, 2009 9:20 am

    Ce parere aveti despre anime?

    Anime-ul este foarte bun l-am vazut luna trecuta pe tot (24 de episoade ) chiar m-a impresionat si as vrea sa il mai vad odata dar am lista prea plina de anime-uri la care vreau sa ma uit^^
    well...nu ma astepam sa fie asa de bun insa mi-a intrecut toate asteptarile...e genial plus ca are o grafica superba plus ca personajele sunt originale^^
    Personajele au fost foarte bine prezentate cum de altfel este si nornal, au avut niste personalitati extraordinare.
    Grafica a fost buna poate ca se putea si mai bine dar asta nu mai conteaza acum.
    ~ nu cred ca foarte multi ati auzit de acest anime pentru ca este unul nou pana nu demult fiind abia terminat dar ma rog sa trecem peste partea asta ca sa nu va mai plictisesc. Chiar daca nu e in totalitate genul meu de anime preferat m-a atras intr-un fel sau altul, am incercat o saptamana incontinu sa ma uit la el si abia dupa vreo 5 zile am reusit sa termin primul episod apoi restul au venit foarte repede si in mai putin de o saptamana l-am terminat, il puteam termina si mai repede insa am asteptat sa apara ultimele 3 episoade ^^. La fel si aici personajele sunt originale (acum parca vad ca o sa imi spuneti ca mereu pun accent pe originalitate si ce tot am cu ea....ei bine mie una nu imi place de nici un fel sa ma uit la anime-uri unde personajele seamana intre ele....pur si simplu este un lucru extrem de aiurea -.-'') deci mai departe si aici unele personaje imi aduc aminte putin de altele cum ar fi cazul lui Sebastian care in multe parti imi aduce aminte de Itachi(Naruto).
    Anime-ul este foarte bun si imi pare bine ca l-am vazut pentru ca a meritat
    Polaris
    Polaris
    Mechanic maid
    Mechanic maid


    feminin
    Numarul mesajelor : 228
    Varsta : 30
    Localizare : On the moon
    Joburi/Distractii : Cartea de pe birou, desenul neterminat, muzica dată la maxim şi anime/manga.
    Stare de spirit : Plutesc printre nori, deci aeriană^^
    Data de inscriere : 29/06/2009

    Parere Empty Re: Parere

    Mesaj Scris de Polaris Lun Iul 13, 2009 7:39 pm

    Sinceră să fiu, animeul l-am văzut de ceva vreme*ceva mai multă vreme* . La început era ciudat- partea în care Ciel este bătut şi pactul pe care-l face cu Sebastian- şi nu prea am înţeles nimic. Apoi, încetul cu încetul lucrurile începeau să se lege între ele, fiecare întâmplare avea o consecinţă mai mult sau mai puţin gravă*ca o piesă dint-un puzzle*
    Grafica a fost excelentă, iar OP/ED au fost şi ele destul de drăguţe- mi-a plăcut primul opening.
    Personajele au fost extrem de frumos conturate. Ciel, puştiul răsfăţat şi dornic de răzbunare care era în stare să facă orice cu Sebastian- îmi amintesc când l-a pălmuit, la final - iar Sebastian... Ei bine, el a fost one hell of a butler , foarte "ascultător" , viclean, puternic şi bun la pat- cei care au văzut episodul 17 ştiu la ce mă refer... " Ohhh, văd porţile Raiului" Parere 937263 - that was damn funny.
    Alt personaj care mi-a plăcut: Grell. Un personaj extrem de amuzant- în special când încerca să flirteze cu Sebastian- şi foarte, erm... Roşu.
    În ceea ce priveşte sfârşitul, l-am urât la propriu... Adică voiam aşa mult să văd adevărata faţă a lui Sebastian şi să văd momentul în care îi ia sufletul lui Ciel*cred că trebuia să-l sărute*
    One in all, un anime superb pe care-l recomand oricui.

      Subiecte similare

      -
      » Parere
      » Parere
      » Parere
      » Parere
      » Parere

      Data/ora curentă este: Dum Sept 22, 2024 2:29 am