~Anime Heaven~

Ayumi.Viata are nume. Kayowelcome

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

~Anime Heaven~

Ayumi.Viata are nume. Kayowelcome

~Anime Heaven~

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Bun venit pe forumul nostru! (~>Anime Heaven<~)! Pentru a va face o impresie despre ce va ofera forumul nostru, aruncati o privire prin forum, iar daca va place ce vedeti, inscrieti-va! Celor deja inscrisi, va uram distractie placuta!


3 participanți

    Ayumi.Viata are nume.

    Ada
    Ada
    Membrii
    Membrii


    Numarul mesajelor : 43
    Varsta : 30
    Data de inscriere : 24/07/2009

    Ayumi.Viata are nume. Empty Ayumi.Viata are nume.

    Mesaj Scris de Ada Sam Sept 19, 2009 12:03 pm

    persoanje:
    Ayumi Higura-20 de ani
    Hajime Matsata-20 de ani
    atsumoto higura-17 ani,sora lui ayumi
    higaru si gikaro higura-18 ani,fratii celor 2
    ata momentan.vor mai aparea pe parcurs;)

    ep 1: o zi obisnuita


    Este 15 septembrie.Desi toamna si-a spus cuvantul ,iar frunzele vestede ale copacilor sunt pe jumatate cazute ,formand un frumos covor aleile orasului Tokio,soarele inca se lupta cu norii negri si straluceste pe cer.Razele lui,nu la fel de calde ca in zilele verii,ating usor obrazul fin si alb ca fulgul de nea al unei fete.Fata are o piele ca de portelan,parul saten,rasfirat pe chipul ai adormit,buzele frumoas si carnoase,dar destul de palide,care te indeamna sa le atingii,sa le saruti.Deschide ochii.Acestia sunt mari,de un caprui inchis,si emana multa lumina si caldura.Numele fetei este Ayumi Higura,o tanara de 20 de ani.Linistea apasatoare a incaperii nu o deranjeaza,ba din contra.Cu pasi mici,iese din incaperea ei,dupa ce-si face patul,si se indreapta spre camera care se afla imediat langa scari.Avolo doarme sora ei,Atsumoto,o fata cu parul si ochii negri ca pana corbului,rece,inchisa in ea si dura.Ayumi zambeste bland.Isi iubeste sora si stie ca sentimentul e reciproc,desi Atsumoto nu-si arata afectiunea.Ayumi coboara scarile si merge in bucatarie.Deschide frigiderul,ia unt,cascaval si sunca si incepe sa faca sandwichuri pt toti.Cu cascaval pt sora ei,care nu suporta sunca si cu cat mai multa pt fratii ei.Aaa,da!Fratii ei.Ayumi are 2 frati.Camera acestora se afla la parter,pe stanga,dupa ce cobori scarile.
    Ayumi i-a vizitat si pe ei in dimineata aceasta,si inca zambeste amintindu-si acea imagine:cei 2 frati dormind tolaniti in pat,cu o mana jos si televizorul aprins.Bine,Gikaro era de tot pe jos,singurul lucru ce-l avea in pat fiind piciorul stang.Fata bufneste in ras.
    -Intotdeauna fac asa!isi spuse ea
    -Buna dimineata,sora!spune Higaru
    -Hy,Ayumi sister!How are,,to,,doing?spune Gikaro care,probabil,crede ca stie limba engleza
    -Uite unde era marele englez!La,,tu,, se spune,,you,, nu,,to,,!il corecteaza fratele sau,mai in gluma,mai in serios.
    -Ei,ma straduiesc si eu!
    Ayumi zambeste,apoi adauga
    -Ma duc sa o trezesc pe Atsumoto!
    -Nu e nevoie
    Atsumoto cobora incet scarile,fara nici o graba,nepasatoare ca intotdeauna.
    -Buna,Atsumoto!spune Higaru.
    -Oo,surioara!La fel de,,neagra,,ca intotdeauna!spune Gikaro.
    -Multumesc de compliment,esti un dragut!spune aceasta rece
    -Cu placere!Imi place sa fac complimente!
    -Gikaro.,...tu vrei sa ti-o iei?
    -Glumeam,surioara!
    -Da,sigur!
    -Stii doar ca te iubesc!
    -Asta chiar-i o gluma buna!
    -Gata,gata, incetati!spune Ayumi calma,cu acelasi zambet pe buze.
    Gikaro nu spuse de sora lui ca e ,,neagra,,datorita culorii pielii,din contra.Atsumoto are o piele alba,palida ,nici urma de culoare de obraji.ii spuse,,neagra,,pentru ca mereu purta haine negre,in special o rochie,
    -Hai sa ne-asezam la masa!spuneAtsumoto.
    -Da,corect,surioara!Azi avem o zi plina!adauga Gikaro.
    -Asa-i!Azi te vei intalni cu prietena ta,Ai!spune,ironica,Atsumoto.
    -De ce trebuia sa-mi amintesti?se plange fratele sau.
    Ceilalti 3 frati incep sa rada cu pofta de fratele lor,dupa care se tinea Ai,o fata mai uratica.Pentru prima data,stau toti la masa,intelegandu-se
    Cei 3 frati,Atsumoto si gemenii ajung la liceu,iar Ayumi la facultate.
    -Bine,v-am lasat!spune rece Atsumoto.Nu vreau sa ma vada lumea cu 2 prosti alaturi.
    -O,surioara!Esti atat de dulce!Ce-ai mancat de dimineata?Esenta de lamaie?
    -Te detest din toata inima!
    -Sentimentul e reciproc,surioara.
    -Voi doi,incetati!spune calm Higaru.Gikaro,hai sa mergem!Atsumoto,succes la scoala!
    -Nu-ti spun,,la fel,,!
    Gikaro se intoarce si,scotand limba,se stramba la sora sa.
    -Nu mai incercati sa fiti draguti cu mine!Stiu ca ma urati.spune Atsumoto,dupa ce se indeparteaza de fratii sai.
    -Pff,ce acra e!Frate,chiar ma scoate din minti!
    -Gikaro,potoleste-te si tu!Stii ca Atsumoto are o fire mai dificila si...
    -Dificila pe naiba!E dracoasa si-atat!Ce atata,,dificilitate,,,?
    -Cum?E alt cuvant nou?
    -Eee...si tu acuma!
    Deodata,in fata celor doi apare o fata satena,cu breton,cu ochii verzi ca smaraldul,ascunsi sub o pereche de ochelari cu lentile groase.Cand zambeste,se paote observa usor aparatul sau dentar.
    -Hm...Buna,Gikaro!
    Aceasta e Ai,fata cu care-l ironiza Atsumoto pe fratele sau.
    -Hm..Buna,Ai!
    -Va las singuri.rade ironic Higaru,dandu-i un cot fratelui sau,
    -Nu!Vino aici!tradatorule!scrasneste furios,printre dinti,Gikaro,apoi afiseaza un zambet larg,pana la urechi.
    -Ce...ce faci?
    -B-bine...Tu?
    -B...bine.Auzi...
    -Ai,trebuie sa plec.Mi-a parut bine sa te vad!Pa!
    -P-pa!I-a parut bine sa ma vada.
    -Prostule!Vino aici!striga Gikaro la fratele sau.
    -O,ce face craiu'de la vest?
    -Mai rau de-atat nici ca putea!De ce m-ai lasat singur cu ,,aratarea,,aia?
    -Cum adica,,aratare,,?E o fata foarte draguta.
    -,,Creatura,,aia dragutza?!Arata ca mumia din Egipt.Ar trebui sa-si ia un sarcofag si sa se-nchida-acolo si sa ma lase pe mine in pace!
    -Frate,ce tampenii spui!spune Higaru razand.
    -Ce?Nu-i adevarat?
    -Ei,sa stii ca in cazul asta...iti voi da dreptate.

    eei..cam atat primul episod.tin sa precizez ca,in total,are 12 si e mai mult romance si drama.scuzati greselile de tastare,eu am corectata cat am putut.nu pun poze cu personajele,deoarece stiu sa uploadez doar pe tinypic si ar icnarca prea mult postul,zic eu.si nici nu stiu daca am voie.astept pareri!
    ...
    Clever Sleazoid
    Clever Sleazoid
    Mazohyst Of Decadence~
    Mazohyst Of Decadence~


    feminin
    Numarul mesajelor : 371
    Varsta : 31
    Localizare : 「Crying Field」
    Joburi/Distractii : J-Rock
    Stare de spirit : ~nya nya o(≧∀≦)o
    Data de inscriere : 12/07/2009

    Ayumi.Viata are nume. Empty Re: Ayumi.Viata are nume.

    Mesaj Scris de Clever Sleazoid Sam Sept 19, 2009 1:07 pm

    o.o' eu prima ^^'
    Well cea ce nu imi place este dialogul exagerat de mult, la un moment dat deja devine sec si cam fara rost....si ma rog unde e descrierea??
    Fara descriere nu faci nimic >>'''

    Cam atat vreau sa vad si continuarea OO'
    Ada
    Ada
    Membrii
    Membrii


    Numarul mesajelor : 43
    Varsta : 30
    Data de inscriere : 24/07/2009

    Ayumi.Viata are nume. Empty Re: Ayumi.Viata are nume.

    Mesaj Scris de Ada Sam Sept 19, 2009 1:48 pm

    pai nu fac o carte,asta e clar Evil ,fac un fic,si il fac pe stilul meu.n-are rost sa pun o descriere fara rost,poetica,s.a.m.d.pot sa fac si asta,dar atunci n-as mai fi eu,n-as scrie cum simt,as scrie doar ca sa fiu pe placul cititorilor,iar eu niciodata n-am facut ceva ce n-am simtit[bine..ma refer la scris aici].pentru ca s ama-puc sa descriu fiecare fir d epar sau fiecare camera?am vazut ca majoritate aiubiti ficurile dramatice,in care ori more toata lume,aori e descris ao suferinta imensa.dar de ce toti trebuie sa sufere sau sa planga?va asigur,la un moment dat,va fi un paragraf descriptiv,de o sa va saturati de descriere,dar nu pot sa fac un fic numai descriptiv,eu imbin nartaiune,descrierea si dialogul.n-ar avea rost sa scriu ceva poetic sau cu cine stie ce expresii[pot face si asta,va asigur],dar asta ar isnemna sa fiu falsa,si ultimul lucru pe care vrau sa-l fac e sa fiu falsa.oricum,mersi pentru critici^^si pentru alude,care n-au fost..deic..nu-s buna chiar de nimic? Cerculete in fine..va fi descriere,chiar va fi,dar nu pot sa fac totul deodata si sa fiu perfecta,nimeni nu e perfect Ayumi.Viata are nume. 755566
    Hana-chan
    Hana-chan
    ..::CrAzY~StAr::..
    ..::CrAzY~StAr::..


    feminin
    Numarul mesajelor : 178
    Varsta : 28
    Localizare : Undeva, printre luminitele calculatorului
    Stare de spirit : Fericita, deprimata, zambitoare, trista etc.
    Data de inscriere : 04/02/2009

    Ayumi.Viata are nume. Empty Re: Ayumi.Viata are nume.

    Mesaj Scris de Hana-chan Mar Sept 22, 2009 3:09 pm

    Well Ada, sti parerile, criticile si laudele mele ^^. Mie-mi place ficu, si sunt curioasa de ce va urma. AI dreptate ;a faza cu scrisul unic, si ... nu te voi bate la cap cu descrierea care cam lipseste Ayumi.Viata are nume. 937263 si asa mai departe. SUcces in continuare si astept... continuarea normal Ayumi.Viata are nume. 937263
    Ada
    Ada
    Membrii
    Membrii


    Numarul mesajelor : 43
    Varsta : 30
    Data de inscriere : 24/07/2009

    Ayumi.Viata are nume. Empty Re: Ayumi.Viata are nume.

    Mesaj Scris de Ada Mier Sept 23, 2009 9:40 am

    da,da..scuze pentru ca rabufnisem.nu vreau sa credeti ca nu accept critici,ba din contra,doar ca eram intr-o faza proasta atunci,era ceva personal,cred ca simi stie,ca ea ma cunoaste cel mai bine.imi pare rau c-am rabufnit putin...mai mult. Nu aud Please

    Continut sponsorizat


    Ayumi.Viata are nume. Empty Re: Ayumi.Viata are nume.

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Dum Sept 22, 2024 5:27 am