~Anime Heaven~

Death Note movie- The last name Kayowelcome

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

~Anime Heaven~

Death Note movie- The last name Kayowelcome

~Anime Heaven~

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Bun venit pe forumul nostru! (~>Anime Heaven<~)! Pentru a va face o impresie despre ce va ofera forumul nostru, aruncati o privire prin forum, iar daca va place ce vedeti, inscrieti-va! Celor deja inscrisi, va uram distractie placuta!


    Death Note movie- The last name

    Polaris
    Polaris
    Mechanic maid
    Mechanic maid


    feminin
    Numarul mesajelor : 228
    Varsta : 30
    Localizare : On the moon
    Joburi/Distractii : Cartea de pe birou, desenul neterminat, muzica dată la maxim şi anime/manga.
    Stare de spirit : Plutesc printre nori, deci aeriană^^
    Data de inscriere : 29/06/2009

    Death Note movie- The last name Empty Death Note movie- The last name

    Mesaj Scris de Polaris Sam Aug 22, 2009 6:00 pm

    După cum ştiţi- sau mă rog, spre că ştiţi- Animax a difuzat acum ceva timp- ceva mai mult- filmul Death Note- The last name.
    Deci, ce părere aveţi despre ecranizarea anime-ului?

    My opinion:
    Sincer, nu a fost cine ştie ce... Nu m-a impresionat cu nimic- poate doar cu faptul că au schimbat mai toată povestea, iar acţiunea a fost extrem de grăbită. Actorul ce l-a interpretat pe Raito a fost cam urâţel, dar a surprins destul de bine latura evil a lui Kira. L a fost... Ei bine, nu ştiu cum a fost. De jucat a jucat bine, dar am rămas tablou când am vazut că nu moare de mâna lui Light. Misa a fost interpretată, după mine, foarte nereuşit. I mean, era cam falsă când arăta acel entuziasm caracteristic în anime- nu mai vorbesc de faptul că nu era blondă. Poate singura chestie care mi-a plăcut a fost înfăţişarea foarte reuşită a lui Ryuuk.
    Un alt lucru care m-a deranjat a fost că nu apar deloc Mello, Near sau Mikami. După părerea mea, primii doi au " condimentata" animeul în ce-a de-a doua parte( după moartea lui L). Într-un fel a fost un DN pe jumătate schimbat, cu o acţiune supersonică şi cu personaje care seamănă şi nu seamănă cu originalele.

      Data/ora curentă este: Dum Sept 22, 2024 9:42 am