~Anime Heaven~

Homunculi Kayowelcome

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

~Anime Heaven~

Homunculi Kayowelcome

~Anime Heaven~

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Bun venit pe forumul nostru! (~>Anime Heaven<~)! Pentru a va face o impresie despre ce va ofera forumul nostru, aruncati o privire prin forum, iar daca va place ce vedeti, inscrieti-va! Celor deja inscrisi, va uram distractie placuta!


2 participanți

    Homunculi

    Polaris
    Polaris
    Mechanic maid
    Mechanic maid


    feminin
    Numarul mesajelor : 228
    Varsta : 30
    Localizare : On the moon
    Joburi/Distractii : Cartea de pe birou, desenul neterminat, muzica dată la maxim şi anime/manga.
    Stare de spirit : Plutesc printre nori, deci aeriană^^
    Data de inscriere : 29/06/2009

    Homunculi Empty Homunculi

    Mesaj Scris de Polaris Dum Iul 19, 2009 6:09 pm

    Homunculii sunt nişte oameni creaţi artificial cu ajutorul alchimiei. Deşi alchimiştii nu erau în totalitate siguri de existenţa unor asemenea creaturi, acestea s-au dovedit a fi adevărate.
    În seria FMA, homunculii sunt denumiţi după cele şapte păcate capitale- mândrie, invidie, furie, lăcomia pântecului, desfrânare, avariţie şi lene- şi sunt nişte fiinţe supranaturale, cu puteri de regenerare şi care au "longevitate" mare.
    Homunculii poartă de obicei semnul Ouroboros- ului pe corpurile lor, semn după care pot să fie recunoscuţi.

    Mie una mi-au plăcut mult aceste personaje, modul în care interveneau peste tot şi de multe ori scăpau fără nicio urmă. Am apreciat mult dibăcia lor şi cât de uşor reuşeau să manipuleze oamenii. Bine, recunosc că uneori m-au enervet, dar to îmi plac ca personaje.

    Voi ce părere aveţi?
    Criminal.Mind
    Criminal.Mind
    Membrii
    Membrii


    Numarul mesajelor : 13
    Varsta : 28
    Localizare : Temeschwar
    Joburi/Distractii : Nimic special
    Stare de spirit : Ca MJ pe scena(Nu-s drogata)
    Data de inscriere : 25/09/2009

    Homunculi Empty Re: Homunculi

    Mesaj Scris de Criminal.Mind Sam Sept 26, 2009 8:38 pm

    Hmm...Cred ca homunculii nu sunt rai si ma bazez pe chestia asta...Vreau sa spun ca singurul care stia de intentia lui Dante era Envy si era de acord cu ea insa ceilalti credeau ca vor redevni oameni.Cu exceptia lui Gluttony(Nu cred ca ala prea gandeste)...So...Lust si-a dat viata si imi pare rau pentru asta deoarece ea a fost care si-a dorit cel mai mult sa devina om si a infruntat-o pe Lenevie(Sorry,nu mai stiu cum se scria in engleza) insa datorita acestei lupte ea n-a mai reusit sa-si indeplineasca dorinta...Pana la urma poate nu sunt rai :]

      Data/ora curentă este: Sam Sept 21, 2024 10:21 am