~Anime Heaven~

Strawberry panic! Kayowelcome

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

~Anime Heaven~

Strawberry panic! Kayowelcome

~Anime Heaven~

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Bun venit pe forumul nostru! (~>Anime Heaven<~)! Pentru a va face o impresie despre ce va ofera forumul nostru, aruncati o privire prin forum, iar daca va place ce vedeti, inscrieti-va! Celor deja inscrisi, va uram distractie placuta!


    Strawberry panic!

    Mabel
    Mabel
    Membrii
    Membrii


    feminin
    Numarul mesajelor : 10
    Varsta : 29
    Data de inscriere : 02/04/2009

    Strawberry panic! Empty Strawberry panic!

    Mesaj Scris de Mabel Joi Apr 16, 2009 1:22 am

    L'am terminat de vizionat de curand si a ajuns brusc in topuri.
    E un anime ce mi'a lasat o impresie foarte buna din multe puncte de vedere. Pot spune ca am stat cu sufletul la gura la unele episoade.
    Totusi, actiunea incepe cu adevarat pe la episodul 15-16 zic eu. Desigur, si in precedentele au avut loc multe lucruri, insa de acolo mi se pare a fi mai piperata, in primul rand din cauza dezvaluirii trecutului lui Shizuma, ce sincer mi s'a parut una dintre cele mai originale idei, ci nu ca si trecut in sine, ci desfasurarea relatiei dintre cele doua si momentul cand ele au devenit Etoile.
    M'a atras firea lui Etoile si nu ma asteptam sa fie atat de vesela in episodul mentionat mai sus.Era chiar total diferita!Desi tindea spre o oarecare seriozitatea, avea ceva naiv in ea, imatur.
    Ultimul episod m'a impresionat asa cum n'a facut'o niciun anime pana acum. In sfarsit un adevarat ending, in care intr'adevar simti ca s'a sfarsit si te bucuri de el.
    Momentul cand Tamao a impins'o pe Nagisa catre Etoile, intrarea lui Shizuma si directitudinea sa, ah, ce sa mai zic 8
    M'am bucurat cand am vazut ca Hikari si Amane au castigat acea preselectie si totusi m'am intristat observand'o pe Tamao, desi era fericita pentru Nagisa.
    Ah si Yaya-chan, cum am putu sa o uit tocmai pe ea! Vocea sa, corul, au dat un punct in plus animeului, ceva angelic!
    Al doilea opening mi'a placut foarte mult, insa endingurile m'au camd ezamagit >.>
    Anyway, cred ca merita laude din plin animeul!^^

      Data/ora curentă este: Sam Sept 21, 2024 10:44 am