~Anime Heaven~

Vampire Kayowelcome

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

~Anime Heaven~

Vampire Kayowelcome

~Anime Heaven~

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Bun venit pe forumul nostru! (~>Anime Heaven<~)! Pentru a va face o impresie despre ce va ofera forumul nostru, aruncati o privire prin forum, iar daca va place ce vedeti, inscrieti-va! Celor deja inscrisi, va uram distractie placuta!


5 participanți

    Vampire

    Sondaj

    Cum vi se pare povestea ?

    [ 3 ]
    Vampire Bar_left43%Vampire Bar_right [43%] 
    [ 0 ]
    Vampire Bar_left0%Vampire Bar_right [0%] 
    [ 1 ]
    Vampire Bar_left14%Vampire Bar_right [14%] 
    [ 0 ]
    Vampire Bar_left0%Vampire Bar_right [0%] 
    [ 0 ]
    Vampire Bar_left0%Vampire Bar_right [0%] 
    [ 3 ]
    Vampire Bar_left43%Vampire Bar_right [43%] 

    Total voturi: 7
    Sondaj inchis
    ...:::Michiyo:::...
    ...:::Michiyo:::...
    †•Porcelain Doll•†
    †•Porcelain Doll•†


    feminin
    Numarul mesajelor : 799
    Varsta : 29
    Localizare : Sub birou :))
    Joburi/Distractii : Muzica si Dans....
    Stare de spirit : Psihologul mi-a spus ca sunt nebuna....dar vocile din capul meu imi spun ca nu-i asa!
    Data de inscriere : 11/02/2009

    Vampire Empty Vampire

    Mesaj Scris de ...:::Michiyo:::... Mier Mar 25, 2009 8:07 pm

    Vampire



    Inceputul:


    Anastasia se trezi cu pieptul sfasiat de durere si cu bluza de pe ea fleasca.Nu isi putea da o explicatie pentru visele pe care le avea in ultimul timp.Se facea ca se afla intr-unul din visele acelea enervante in care nu-ti poti face picioarele sa se miste atat de repede pe cat vrei si ca fugea fara un scop anume.Stia ca trebuia sa ajunga la capatul campului.Dar de fiecare data cand era pe’aproape simtea ca cineva ii sfasia pieptul si se trezea intr-o balta de transpiratie.Isi duse mana la piept si scoase un oftat.
    -Ma simt mai rau ca un svaiter.Isi ridica plapuma peste cap acoperindu-si fata rosie si imediat suna ceasul de trezire.


    Scoala cea noua:

    Era prima data cand locuia cu unchiul ei si familia sa.De asemenea era si prima zi de scoala in clasa a XI-a a.Vedea cum toate privirile din scoala se intreptau catre ea cand parca masina in curtea scolii.Scoala era asemanatoare cu filmul pe care tocmai il vizionase pe nume “Twilight”.-ce coincidenta-isi repeata in gand.-ar fi culmea sa gasesc un vampir-.Intra in clasa fara sa isi faca prezenta, asa cum obijnuiau sa faca multi copii.Mai bine se afunda in banca fara sa atraga prea multe priviri.Nu-I placea sa fie in centrul atentiei.Ora era mai linistita decat credea ea asa ca si-a afundat mintile in visul ei ciudat.-cum de apar pe un camp…si nu pe o plaja…macar puteam sa ma joc sau orice altceva-
    -Anastasia …Christen Anastasia?! Intreba profesorul aproape tipand.
    -Aaa…Da…
    -Poti sa-mi raspunzi la intrbare?a intrebat raspicat profu.
    -Sinus de 0 grade este radical din 0 pe 2.a zis un baiat care tocami ma salvase de iadul care urma sa fie in clasa.M-am uitat la el incercand sa-I fac din cap in semn de multumesc dar nici macar nu s-a intors cu fata spre mine.Am alunecat din nou cu gandul spre visul meu care era un mit.Cum puteam sa-I pun capat?Ma chinuia in fiecare nopate si eu nu puteam sa ridic un deget!S-a terminat si ora care pentru mine fusese o ora de psihologie.Daca era cazul sa ma duc la psiholog?Daca din greseala apucam sa tip din cauza visului?atunci unchiul meu s-ar fi alarmat cu siguranta.
    Am mers catre cantina de unde mi-am luat un mar si m-am asezat in cel mai indepartat colt.Un grup de pusti mi s-au alaturat facand fiecare cunostinta cu mine.
    -Buna…Eu sunt Angel a spus un baiat blond, inalt care era chiar dragut…chiar arata ca un inger.Ei sunt Axel arat cu mana spre un baiat brunet care era cam chinez si ea e Avery.Avery era satena si avea pielea inchisa la culoare ca un Indian.
    -Imi pare bine am spus eu punand capat discutiei.
    -Tu trebuie sa fi Anastasia.A spus Avery cu o voce pitigaiata
    -Da…cum se face ca toti aveti nume care incepe cu initiala A?
    -E doar o coincidenta spuse Axel care se uita dupa niste fete si isi intoarse privirea la mine.Ciudat aveam senzatia ca de cateori isi ridica privirea catre mine, de atatea ori ma masura din cap pana in picioare.Imi terminasem marul deci era cazul sa ma intorc in clasa.
    Ma simteam urmarita si m-am uitat in spate.Gemeni A ma urmareau…sau cel putin asa aveam eu senzatia.Nu ma uitam pe unde calc si m-am ciocnit cu baiatul care ma ajutase la ora trecuta.Am cazut amandoi in fund si cartile ni s-au imprastiat.S-a ridicat tulburat parca gandindu-se la ce se intamplase.In momentul ala eu imi cautam cartile.Am oftat ca sa ii atrag privirea.
    -Uff….a expirat cu zgomot.M-a ajutat sa ma ridic si si-a luat cartile de jos.Scuze…nu te-am vazut.
    -Nici eu.Si simteam cu sangele imi urca in obraj facandui ca bujorii.
    -Eu sunt Jace si imi zambi aratandu-si dinti perfecti.
    -Eu sunt Anastasia…ii zambi discreta.
    -Imi pare bine An…si pleca fara sa zica nimic.Am plecat si eu fiind ca observasem ca eram in intarziere.-nu se poate…am intarziat…si e si prima mea zi in scoala asta-.Am intrat fulgerator pe usa si am vazut ca profesorul lipsea.Am rasuflat usurata.Nu aveam sa fiu de fata cand un profesor imi facea teorie.

    Teortic eram in clasa cand profesorul isi incepu lectia insa practic eram cufundata in visul meu neomenesc.Langa mine am vazut ca statea o fata.M-am indreptat catre ea si am intrebat-o la ce pagina e lectia.
    -La 121 a spus ea cu o voce pitigaiata…Eu sunt Kara.Pfuu….avea sa fie unul dintre numele care nu incepe cu A .Aleluia!
    -Eu sunt Anastasia.Iam zambit si i-am multumit.Am deschis cartea si am vazut ca eram la lectia cu “Romeo si Julieta”.mi-am deschis bine ochii si m-am aruncat in lectie.
    -Daca nu era Romeo, Julieta avea sa se casatoreasca cu Paris.Dar oare simtea aceiasi dragoste pentru el?a intrebat profesorul.Cuvintele imi rasunau prin minte si il repeatam de atatea ori cat sa pot sa-l inteleg.
    In rest orele au trecut ca vantul….au trecut ca vantul pe langa mine.Nu prinsesem nimic din celelalte lectii.Eram varza.Am deschis usa si am intrat in secretariat unde mi-am cerut orarul.Am mers acasa cu capul in pamant si cu mainile in buzunare.


    Visul meu:

    Urmatorul capitol va fi postat in cateva zile...sau ore Vampire 937263
    ▫Đumi▫
    ▫Đumi▫
    ° Lollipop maniac °™
    ° Lollipop maniac °™


    feminin
    Numarul mesajelor : 706
    Varsta : 28
    Localizare : pe undeva pe Pluto =]
    Joburi/Distractii : gfx.music.art
    Stare de spirit : sunt bene =] cum as putea fi ? XD
    Data de inscriere : 01/02/2009

    Vampire Empty Re: Vampire

    Mesaj Scris de ▫Đumi▫ Mier Mar 25, 2009 9:10 pm

    Cum ti-am mai zis si cu cateva minute inainte de al posta ... e superb:X:X
    imi place mult Vampire 805747
    astept cu nerabdare urmatorul capitol Vampire 805747 sper ca-l vei pune in cateva ore Vampire 937263
    gambate *hugs* >Vampire 948719<
    Aly
    Aly
    ~:Yaoi Maniac:~
    ~:Yaoi Maniac:~


    feminin
    Numarul mesajelor : 1096
    Varsta : 33
    Localizare : Arad
    Joburi/Distractii : Anime of course :&gt;
    Stare de spirit : -d(OwO)b-
    Data de inscriere : 03/01/2009

    Vampire Empty Re: Vampire

    Mesaj Scris de Aly Mier Mar 25, 2009 9:22 pm

    Chiar imi place, dar parca e Twilight Vampire 937263 se vede ca va place filmul Vampire 948719 Dar dupa cate vad, nu e Twilight, dar seamana, si in capitolul asta asteptam sa vad ceva mai mult. Parca e o zi normala... prea normala Vampire 542802 adica: nu se intampla nimic in afara de faptul ca se intalneste cu tipul ala, si cu gasca aia, si cam atat. ma gandeam sa fie ceva mai entuziasmat, sau cum sa zic, mai interesant... cred... dar a fost bine si asa. Astept capitolul urmator sa vad cum progresezi si sper ca nu te superi ca ti-am zis cateva critici xD gambate Vampire 111897


    Ultima editare efectuata de catre Aly in Mier Mar 25, 2009 9:43 pm, editata de 1 ori
    ...:::Michiyo:::...
    ...:::Michiyo:::...
    †•Porcelain Doll•†
    †•Porcelain Doll•†


    feminin
    Numarul mesajelor : 799
    Varsta : 29
    Localizare : Sub birou :))
    Joburi/Distractii : Muzica si Dans....
    Stare de spirit : Psihologul mi-a spus ca sunt nebuna....dar vocile din capul meu imi spun ca nu-i asa!
    Data de inscriere : 11/02/2009

    Vampire Empty Re: Vampire

    Mesaj Scris de ...:::Michiyo:::... Joi Mar 26, 2009 9:35 pm

    Visul meu:


    Am intins mana si aproape ca am atins cerul care se unea cu campul.am mers mai in fata si era un baiat care era intins peste un cadavru.S-a ridicat si s-a uiata la mine cu fata insangerata.Era Jace.Oare ce cauta in visul meu?Si ce cauta cadavrul ala acolo?M-am apropriat de el si a inceput sa tipe asa incat m-a facut si pe mine sa urlu.M-am trezit cu mainile in cap si unchiul meu langa mine.
    -Esti bine An?a intrebat speriat.
    -Da…am avut un cosmar.Era miezul noptii asa ca m-am culcat la loc.Imi era teama sa nu am acelasi vis.Am inchis ochii si am visat in continuare.Zbieram amandoi.A arata cu degetul spre mine si cand m-am intors era o oglinda in spatele meu.Era un vampir….un strigoi.Mi-am pus mainile la gura de unde ieseau niste colti ingrozitori si fata mea era alba ca varul.Nu-mi venea sa-mi cred ochilor.M-am intors incercand sa-l calmez pe baiat insa nu a mers.A fugit iar eu am ramas paralizata.Vedeam o luminita si culmea de-acolo aparea Angel care imi intinse o mana.nu stiam daca sa-l apuc de mana sau nu si m-am ghemuit pe genunchi.In momentul ala a sunat ceasul.Am deschis ochii si am vazut ca eram uscata.Nici urma de vreo balta in pat la mine sau vreo fata rosie.

    Am ajuns la scoala in cea mai mare viteza pe care o puteam avea.I-am vazut pe gemenii A si m-am apropriat de ei.
    -Buna a zis Angel uitandu-se la mine ciudat.
    -Aaa….buna…eram confuza.Sa-I intreb despre vampir sau de vreun vis?Sau s-o las balta?Aaa…m-am balbait eu…vroiam sa va intreb despre…ati auzit ceva despre vreun vampir?am intrebat curioasa.Axel si Avery facura ochii mari de parca stiau ceva insa nu zisera nimic.
    -Nu…de ce?a zis Angel calm.
    -Pai….am…am avut o compunere despre ei.am mintit eu.
    -Aaa…nu stim nimic.A zis Avery.
    -Anastasia?Ai vrea sa vii…cateva zile cu noi intr-o excursie?Intrebarea asta ma lasa fara cuvinte.Daca aveam sa tip si acolo ingrozita de visul meu?Dar daca aveam sa stau cu ochii in 4 numai sa nu adorm…as fi fost prea obosita.Nu stiam ce sa zic si imediat raspunsul imi scapa pe buze.
    -Nu.
    -De ce? A zis Avery.Ca o sa fie frumos.In padure, poate o sa urcam si pe muntele din apropriere.
    -Pai atunci…ramane de vazut.Chiar imi doream sa merg acolo…dar imi era teama.Poate o gura de aer montan nu-mi strica.Bine!am spus eu.
    -Atunci asa ramane. A spus Angel.
    -An! A strigat Jace.Cand l-am vazut inima mi-a inghetat.
    -Aaa… pot discuta cu tine o clipa?
    -Da, sigur Jace.am spus uitandu-ma crucis la Angel.Imi impleticeam picioarele pana la coltul pe care mi-l aratase Jace.
    -Vroiam sa te intreb…daca vrei sa vii la film cu mine peste cateva zile.Am ramas nemiscata aproape ca-mi pocnea o vena in cap de nervi.Ma intreba asta du pa ce ca l-am visat urland la mine?M-am linistit si i-am zis:
    -Vorbesti serios?si s-a apropriat de urechea mea.Atunci mirosul lui imbietor imi ajunse pana in plamani simtind ca o sa-mi pocneasca.Pulsul imi luase razna auzindu-se parca in toata camera.
    -Da….mi-a soptit el.cum puteam sa ii resist?Deja ma innebunise…dar m-am abtinut.
    -Cand ziceai?si el s-a indepartat de mine si atunci mi-am tras rasuflarea.
    -Pai ce-ar fi sambata si rase strengaresc.
    -Bine…am incercat sa-mi mentin pulsul normal.in timp ce el merse catre clasa.Uff….nu ma gandeam ca o sa fie chiar atat de greu sa ii zic nu…M-am intors mecanic si am mers catre gemeni.
    -Stii nu vreau sa iti stric distractia….dar si noi tot sambata vrem sa mergem…mormai Axel.Am crezut ca o sa pic.Cum se poate?Ce sa aleg?

    Decizia:
    ▫Đumi▫
    ▫Đumi▫
    ° Lollipop maniac °™
    ° Lollipop maniac °™


    feminin
    Numarul mesajelor : 706
    Varsta : 28
    Localizare : pe undeva pe Pluto =]
    Joburi/Distractii : gfx.music.art
    Stare de spirit : sunt bene =] cum as putea fi ? XD
    Data de inscriere : 01/02/2009

    Vampire Empty Re: Vampire

    Mesaj Scris de ▫Đumi▫ Joi Mar 26, 2009 9:43 pm

    superba continuare Vampire 805747:X imi place mult:X sunt 100% curioasa sa vad pe cine va alege :gemenii A sau Jace Vampire 278339 sper ca Jace dar ehh..e ficul tau asa ca tu decizi Vampire 493442
    sper sa pui continuarea cat mai repede .... gambate ^^ *hugs*
    ...:::Michiyo:::...
    ...:::Michiyo:::...
    †•Porcelain Doll•†
    †•Porcelain Doll•†


    feminin
    Numarul mesajelor : 799
    Varsta : 29
    Localizare : Sub birou :))
    Joburi/Distractii : Muzica si Dans....
    Stare de spirit : Psihologul mi-a spus ca sunt nebuna....dar vocile din capul meu imi spun ca nu-i asa!
    Data de inscriere : 11/02/2009

    Vampire Empty Re: Vampire

    Mesaj Scris de ...:::Michiyo:::... Joi Mar 26, 2009 10:19 pm

    Decizia:

    Era vineri si eu inca nu stiam ce decizie sa iau.Mai bine clarificam lucrurile o data pentru tot deauna.Mi-am luat o foaie de hartie si am inceput sa fac o lista.Am scris asa:
    Gemenii A:
    -daca merg cu ei risc sa fac vreo prostie…sa tip in somn si sa isi dea seama de visul meu tampit.Atunci sigur trebuia sa ma duc la psiholog;
    -puteam sa iau o gura de aer si sa plec de-acasa, deci era bine si ma scapam de unchiul meu.Dar punctul asta se implica si la Jace;
    -alte puncte= nul.
    Jace:
    -pot sa ii simt aroma mirosului deci e bine….e una dintre chestiile bune;
    -risc sa-mi pierd controlul si sa sar pe el….mai bine m-as transforma in plastilina;
    -nu exista risc sa dormim in aceeasi camera sau sa stau peste noapte la el;
    -alte puncte= nul.
    Am incercat sa fac un rezultat din ce scrisesem dar…nu era bine.Erau la egalitate.Oriunde ma duceam, riscam sa fac vreo prostie.Era o lovitura sub centura.Am incercat sa dorm facundu-ma sa uit inca o data de problema asta.Dar o data cu uitarea ei, imi veni in minte chipul lu’ Jace si auzeam vocea lui.Nu puteam sa-mi iau gadul de la fata lui frumoasa ca un inger, si forma buzelelor lui ma ameteau.Era ca un robinet deschis care imi curgea in ceafa.Pic.Pic.Pic.Jace.Jace.Jace.M-am dat jos din pat si mi-am luat haina hotarata sa ies pe usa si sa nu ma mai intorc.

    Mergeam linistita pe strada si soarele apunea.Cerul era de un roz minunat care iti facea ochii sa-ti sclipeasca la fiecare clipire.Nu stiam unde sa fug.Ar fi fost super sa ma mut in Antarctica.Pinguini.Minunat.Subinconstientul meu rase amar.Dar entuziasmul meu se evapora.L-am vazut pe Jace cum venea pe carare.Imi venea sa ma fac mica sau sa sar intr-o masina.
    -Hei!a strigat el…in timp ce eu ma prefaceam ca nu-l vad.
    -O…hei!Nu te-am vazut.am spus eu aproape in soapta.
    -Ce ai zis?Vorbesti de parca ai fi profesoara la clasa I.
    -Am zis hei!am marait furioasa printre dinti.Acum taceam amandoi.nu staim daca sa deschid eu subiectul sau nu.Am deschis gura amndoi dar dupa am inchis-o chicotind.
    -Aaa….vroiam sa te intreb daca nu putem sa mergem in alt weekend…
    -Pai…atunci bine…dar daca nu vrei sa mergi cu mine nu ma deranjeaza…spuse ragusit…dar nici macar nu era vorba de asta….acum imi doream sa-l vad de multe ori dar nu puteam.Oricum…poate era mai bine sa-l evit.
    -Bine…atunci eu plec…si am trecut pe langa el.Atunci el m-a apucat de mana si am observat ca ma strangea ata de tare incat tendoanele ii iesisera in relief.M-a tras in fata lui si m-a strans la piept.
    -Stiai ca…mirosi bine?am inghitit in sec…ramasesem blocata.In acel moment m-a dat pe spate si s-a aplecta cu gura spre gatul meu.Am inchis ochii insa nu era ceea ce ma asteptam eu sa fie.M-a muscat bagandu-si coltii care inainte nu erau, in carnea mea vie.Am crezut ca mor.Focul se intindea atat de repede pe gatul meu.L-am impins si mi-am pus mana la gat.Practic sangeram.Buzele lui perfecte erau acum conturate intr-un zambet.
    -Stiam eu ca tu esti perfecta….a chicotit…Ce?Tocmai innebunisem?Sau eram in Iad?Ce era cu el?Sa ma muste atat de tare….era incredibil.Mi-a fost atat de frica incat am fugit spre casa ingrozita.Observasem ca déjà era intuneric.Am cazut la pat obosita si am adormit.Era clar….nu ma mai duceam nici cu Jace-vampirul…si nici cu gemenii A.

    Viata s-a sfarsit din momentul asta:

    Am vazut ca va cam plictiseste ficul meu....asa ca nu o sa mai postez urmatoarele capitole...uff...si multumesc pentru comuri Vampire 948719
    ..::Ana-chan::..
    ..::Ana-chan::..
    Membrii
    Membrii


    feminin
    Numarul mesajelor : 22
    Varsta : 27
    Localizare : Medgidia
    Joburi/Distractii : desen, animeurile, cititul... dar cel mai mult imi olac animeurile
    Data de inscriere : 07/02/2009

    Vampire Empty Re: Vampire

    Mesaj Scris de ..::Ana-chan::.. Vin Mar 27, 2009 10:09 pm

    CUM? Doamne fereste! Pune-l ca nu mai pot de nerabdare!!!! vrei sa lesin p-aici? Imi platesti spitalizarea! Cum sa nu mai postezi??!!?!?! Te implor sa il postezi!!! Sau... Sunt mort mor!! Este super super!!!!
    ▫Đumi▫
    ▫Đumi▫
    ° Lollipop maniac °™
    ° Lollipop maniac °™


    feminin
    Numarul mesajelor : 706
    Varsta : 28
    Localizare : pe undeva pe Pluto =]
    Joburi/Distractii : gfx.music.art
    Stare de spirit : sunt bene =] cum as putea fi ? XD
    Data de inscriere : 01/02/2009

    Vampire Empty Re: Vampire

    Mesaj Scris de ▫Đumi▫ Sam Mar 28, 2009 9:45 am

    Oana tu chiar vrei sa ma superi Vampire 48973 cum adica nu mai postezi ?!?! Vampire 875480
    te imploooorrr eu continua ficul :o3 Vampire 870575 Vampire 603121
    si sa stii ca nu ma plictiseste deloc Deget
    deci cum am mai zis...continua ficuuuul Vampire 603121Vampire 43452Vampire 805747
    ...:::Michiyo:::...
    ...:::Michiyo:::...
    †•Porcelain Doll•†
    †•Porcelain Doll•†


    feminin
    Numarul mesajelor : 799
    Varsta : 29
    Localizare : Sub birou :))
    Joburi/Distractii : Muzica si Dans....
    Stare de spirit : Psihologul mi-a spus ca sunt nebuna....dar vocile din capul meu imi spun ca nu-i asa!
    Data de inscriere : 11/02/2009

    Vampire Empty Re: Vampire

    Mesaj Scris de ...:::Michiyo:::... Vin Apr 24, 2009 4:56 pm

    Viata s-a sfarsit din momentul asta:

    Am simtit cum 2 brate de marmura ma tineau strans la piept.La inceput credeam ca visez dar dupaia am auzit niste voci.
    -Nu trebuia sa ii faci asta.A tipat o voce de femeie exact in urechea mea.Incercam sa deschid ochii dar ceva ma forta sa mi tin inchisi.
    -Nu m-am putut abtine…obijnuieste-te cu asta!se auzi din departare vocea lui Jace.Inima imi batea tare de aveai senzatia ca o auzi de la kilometri intregi.Vroiam sa ma trezesc si am vrut sa-mi indrept mana catre gat sa vad daca nu visasem ca Jace ma muscase, dar ceva imi tinea mainile si picioarele.
    -Aaaa…..dati-mi drumul.Am tipat eu.
    -S-a trezit ,a spus un barbat…Eu zic sa-I dati drumul a spus el…Cannor?Da-I drumul la picioare.La fel si tu Perla.Am simtit cum mi-au dat drumul la picioare si la maini si am incercat sa ma ridic, dar corpul ma tragea la pamant.Parca aveam peste 100 de kilograme.Respiram cu zgomot.
    -Uite ce i-ai facut! a tipat femeia.Am deschis ochii si am vazut patru fete panicate si 2 brate in jurul meu.Am picat inapoi la pieptul celui care ma tinea si aproape am murit.

    Dupa un somn fara vise m-am trezit din nou.Langa mine se afla o fata si un baiat.Probabil stateau ca sa ma pazeasca.Fata avea parul albicios si lung, care ii facea fata un pic mai inchisa la culoare si ochii rosi ca sangele.Baiatul avea parul gri ca fumul si ochii galbeni ametitori.m-am miscat si amndoi si-au indreptat privirile catre mine.Nu stiam daca sa ma dau jos din pat si sa o iau la fuga sau sa lesin.Fata se aproprie si ma mirosi.
    -Avea dreptate…chiar mirose a prajituri!si zambi ca o copilita.Eu sunt Perla si el e Tylor spuse aratand catre baiat.Suntem fratii lui Jace
    -Jace…am repetat eu incercand sa-mi fac capul sa nu mai vajaie.Am vrut sa ma dau jos din pat dar am simtit cum cineva ma injunghia in pipet.
    -Mai bine ai sta in pat, a soptit Tylor.Esti la spital.La spital?Cum dracu’ ajunsesem aici?Chiar asa de proasta sunt incat sa nu-mi amintesc nimic?
    -Cum am ajuns aici?am intrebat nelinistita
    -Pai Jace te adusese la noi si ti s-a facut rau.Ai cazut si ai lesinat.Doctorul a zis ca ai fi putut muri…a spus Perla punand accent pe ultimul cuvant.In sala a intrat unchiul meu impreuna cu familia sa.
    -Henrry…am spus dandu-mi lacrimile pe dinafara…plangeam ca o dobitoaca.
    -Esti bine?a intrebat el….vocea lui suna ca un clinchet de clopotei…acum mi-am dat seama ca nu e vocea lui si ca visez.Am deschis ochii si eram pe un pat imbratisand-o pe Perla.Imi era atat de somn incat simteam ca imi pica ochii in gura insa m-am trezit.
    -Habar nu am cum de ai dormit…esti altfel…a spus Tylor
    -Eu?am intrebat incucisandu-mi ochii.
    -Da…doar…viata ta a luat sfarsit in momentul asta.

    Fata vampir:
    ▫Đumi▫
    ▫Đumi▫
    ° Lollipop maniac °™
    ° Lollipop maniac °™


    feminin
    Numarul mesajelor : 706
    Varsta : 28
    Localizare : pe undeva pe Pluto =]
    Joburi/Distractii : gfx.music.art
    Stare de spirit : sunt bene =] cum as putea fi ? XD
    Data de inscriere : 01/02/2009

    Vampire Empty Re: Vampire

    Mesaj Scris de ▫Đumi▫ Vin Apr 24, 2009 6:05 pm

    waw Vampire 805747 super continuare Vampire 805747 imi place mult Vampire 805747
    ma bucur ca ai continuat ficul ^^ sper ca nu il vei abandona Vampire 493442 astept urmatorul capitol .. gambate Vampire 111897
    ..::Nina::..
    ..::Nina::..
    Administrator
    Administrator


    feminin
    Numarul mesajelor : 418
    Varsta : 29
    Localizare : Pe scaun
    Joburi/Distractii : Bla-Bla
    Stare de spirit : ~=.=~
    Data de inscriere : 04/02/2009

    Vampire Empty Re: Vampire

    Mesaj Scris de ..::Nina::.. Lun Apr 27, 2009 5:53 pm

    Uite stii ce ma deranjeaza putin xD? am citit doar putin din primul capitol , si am vazut ca ai uitat ceva Vampire 937263 Deci, Capitolul incepe la persoana a III-a xD apoi , dintr-o data,continua cu persoana I, cum se ajunge la asta? Vampire 278339




    Vampire
    Era prima data cand locuia cu unchiul ei si familia sa.De asemenea era si prima zi de scoala in clasa a XI-a a.Vedea cum toate privirile din scoala se intreptau catre ea cand parca masina in curtea scolii.Scoala era asemanatoare cu filmul pe care tocmai il vizionase pe nume “Twilight”.-ce coincidenta-isi repeata in gand.-ar fi culmea sa gasesc un vampir-.Intra in clasa fara sa isi faca prezenta, asa cum obijnuiau sa faca multi copii.Mai bine se afunda in banca fara sa atraga prea multe priviri.Nu-I placea sa fie in centrul atentiei.Ora era mai linistita decat credea ea asa ca si-a afundat mintile in visul ei ciudat.-cum de apar pe un camp…si nu pe o plaja…macar puteam sa ma joc sau orice altceva-
    *******************
    -Sinus de 0 grade este radical din 0 pe 2.a zis un baiat care tocami ma salvase de iadul care urma sa fie in clasa.M-am uitat la el incercand sa-I fac din cap in semn de multumesc dar nici macar nu s-a intors cu fata spre mine.[De aici incepe persoana I xD, lamureste-ma putin te rog Vampire 948719]Am alunecat din nou cu gandul spre visul meu care era un mit.Cum puteam sa-I pun capat?Ma chinuia in fiecare nopate si eu nu puteam sa ridic un deget!S-a terminat si ora care pentru mine fusese o ora de psihologie.Daca era cazul sa ma duc la psiholog?Daca din greseala apucam sa tip din cauza visului?atunci unchiul meu s-ar fi alarmat cu siguranta.
    **************************

    ~In afara de asta, ficul mi se pare ok Vampire 937263 o sa mai citesc si o sa editez dupa xD

    asa Edit Vampire 937263 iar aici xD ~ -Eu sunt Anastasia…ii zambi discreta.[pers a III-a]
    -Imi pare bine An…si pleca fara sa zica nimic.Am plecat si eu[pers I xD ] fiind ca observasem ca eram in intarziere.

    Asa Vampire 937263 Edit: Parere: Ficul se aseamana cu Twilight , dar totusi dupa celelalte capitole mi-am schimbat parerea Vampire 937263 Ficul merita continuat , si daca-l abandonezi nu stiu ce-ti fac Vampire 48973 Succes in continuare! Nu ai decat cateva greseli de scriere. In afara de ce ti-am spus pana acum, nu cred ca mai am ceva de spus Vampire 937263 astept urmatoarele capitole
    ...:::Michiyo:::...
    ...:::Michiyo:::...
    †•Porcelain Doll•†
    †•Porcelain Doll•†


    feminin
    Numarul mesajelor : 799
    Varsta : 29
    Localizare : Sub birou :))
    Joburi/Distractii : Muzica si Dans....
    Stare de spirit : Psihologul mi-a spus ca sunt nebuna....dar vocile din capul meu imi spun ca nu-i asa!
    Data de inscriere : 11/02/2009

    Vampire Empty Re: Vampire

    Mesaj Scris de ...:::Michiyo:::... Lun Apr 27, 2009 6:14 pm

    Ce aiurita sunt Vampire 937263 persoana I dupa si inainte de persona III Vampire 937263 o adevarata mamaliga...sau sa zic saramura?Vampire 937263
    ..::Nina::..
    ..::Nina::..
    Administrator
    Administrator


    feminin
    Numarul mesajelor : 418
    Varsta : 29
    Localizare : Pe scaun
    Joburi/Distractii : Bla-Bla
    Stare de spirit : ~=.=~
    Data de inscriere : 04/02/2009

    Vampire Empty Re: Vampire

    Mesaj Scris de ..::Nina::.. Lun Apr 27, 2009 6:35 pm

    Nu mai conteaza Oana Vampire 937263 xD Tu esti.... Oana Vampire 278339 , se mai intampla, doar ca ma miram , eram putin ametita xD nu stiam la ce persoana se povesteste pana la urma, la amandoua deci I don't know

    Continut sponsorizat


    Vampire Empty Re: Vampire

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Dum Sept 22, 2024 1:36 am