~Anime Heaven~

Naruto vs. Sasuke Kayowelcome

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

~Anime Heaven~

Naruto vs. Sasuke Kayowelcome

~Anime Heaven~

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Bun venit pe forumul nostru! (~>Anime Heaven<~)! Pentru a va face o impresie despre ce va ofera forumul nostru, aruncati o privire prin forum, iar daca va place ce vedeti, inscrieti-va! Celor deja inscrisi, va uram distractie placuta!


4 participanți

    Naruto vs. Sasuke

    Yuu-chan
    Yuu-chan
    Membrii
    Membrii


    feminin
    Numarul mesajelor : 34
    Varsta : 29
    Localizare : Ala, bala, portocala ~.~ is de aici...nup...de acolo...sau mai bine...de dincolo xD
    Data de inscriere : 03/02/2009

    Naruto vs. Sasuke Empty Naruto vs. Sasuke

    Mesaj Scris de Yuu-chan Vin Feb 06, 2009 11:51 am

    Este foarte greu de ales intre ei, deoarece pe cat sunt de diferiti, pe atat sunt de asemanatori. Naruto Uzumaki este un baiat foarte zapacit, mai ales la inceput, dar pe parcurs se maturizeaza si devine din ce in ce mai puternic. El este foarte curajos si ambitios. In corpul sau se ascunde un mare secret, mai exact vulpea cu noua cozi, bestia care a terorizat orasul acum mult timp, iar cel de-al patrulea Hokage a inchis spiritul vulpii in corpul lui Naruto, pentru a salva orasul. Din aceasta cauza Naruto nu are prieteni, lumea il evita mereu din teama si il numesc un monstru, unii crezand ca el este acum bestia. De frica, ei nu inteleg ca Naruto este un erou prin faptul ca spiritul vulpii este in el. Din aceasta cauza el a trecut prin multe suferinte, care, l-au ajutat sa devina mai puternic. Deasemenea, ce ii mai da lui putere este visul de a deveni cel mai mare Hokage care a existat vreodata, pentru ca lumea sa nu il mai priveasca ca pe o ciudatenie, ci sa il respecte. Mereu incearca sa il intreaca pe Sasuke, dar la inceput mereu o da in bara. Dar, intr-un final, va deveni Hokage (presupun, caci nu am vazut inca finalul).
    Sasuke Uchiha a avut si el un trecut foarte dureros, a trait fara familie, deoarece fratele sau mai mare, Itachi i-a omorat pentru a afla cat este de puternic. Iar micutul a trebuit sa creasca singur, in ura pentru fratele sau, pe care a jurat ca-l va omori, pentru a-si razbuna parintii si a-si reabilita clanul. Pentru acest lucru el, ademenit de Orochimaru, i se alatura pentru a avea mai multa putere. In drum spre acesta are o confruntare teribila cu Naruto si amandoi se dovedesc a fi egali. Sunt foarte puternici, mai ales pe masura ce inainteaza in varsta. Este foarte greu de ales intre ei...eu nu pot alege. Uneori imi place mai mult Sasuke, alteori Naruto. In medie sunt egali in ochii mei.
    ..::Nina::..
    ..::Nina::..
    Administrator
    Administrator


    feminin
    Numarul mesajelor : 418
    Varsta : 29
    Localizare : Pe scaun
    Joburi/Distractii : Bla-Bla
    Stare de spirit : ~=.=~
    Data de inscriere : 04/02/2009

    Naruto vs. Sasuke Empty Re: Naruto vs. Sasuke

    Mesaj Scris de ..::Nina::.. Vin Feb 06, 2009 12:44 pm

    Nu numai in ochii tai sunt egali . Pentru mine sunt diferiti dar la fel de puternici. Naruto, genul de baiat copilaros si cu capul in nori , iar Sasuke matur si cu picioarele pe pamant.Nu voi putea niciodata sa aleg intre ei.
    SasuSaku
    SasuSaku
    ♫♪♥Bغbغ Mί©™♥♪♫
    ♫♪♥Bغbغ Mί©™♥♪♫


    feminin
    Numarul mesajelor : 468
    Varsta : 30
    Localizare : Prin zona :D ce-i sigur e ca de pe Terra
    Stare de spirit : Buna shi nebuna :))
    Data de inscriere : 05/02/2009

    Naruto vs. Sasuke Empty Re: Naruto vs. Sasuke

    Mesaj Scris de SasuSaku Vin Feb 06, 2009 9:09 pm

    Pai...sincer...voi spunetzi asta eu zik altceva..adika...eu sunt lulea dupa sasuke...nu ma impuskatzi va rog ... Sunt mort ......asta e Please

    Naruto vs. Sasuke Naruto-vs-sasuke
    Polaris
    Polaris
    Mechanic maid
    Mechanic maid


    feminin
    Numarul mesajelor : 228
    Varsta : 30
    Localizare : On the moon
    Joburi/Distractii : Cartea de pe birou, desenul neterminat, muzica dată la maxim şi anime/manga.
    Stare de spirit : Plutesc printre nori, deci aeriană^^
    Data de inscriere : 29/06/2009

    Naruto vs. Sasuke Empty Re: Naruto vs. Sasuke

    Mesaj Scris de Polaris Dum Iul 12, 2009 8:10 pm

    Da, este cam greu de ales între ei, sunt diferiţi şi totuşi atât de asemănători. Amândoi sunt orfani şi amândoi au avut o copilărie nefericită- Naruto din cauza lui Kiuuby, iar Sasuke din cauza lui Itachi.
    La început îi despărţea nivelul de putere- adică era evident că Sasuke era mai puternic, mai îndrăzneţ, iar Naruto se prostea.
    Apoi, după ce Sasuke a plecat din sat şi în seria Shippuuden Naruto este un "elev" ascultător, care munceşte din ce în ce mai mult, până când reuşeşte să-l depăşească pe Sasuke, în ciudat semnului pe care i la oferit Orochimaru.
    Cu toate acestea, semnul şi Kiuuby le oferă cam aceleaţi avantaje/dejavanteje şi se poate spune că sunt cam egali- aştept să văd confruntarea dintre ei şi să văd cine va câştiga.

    Continut sponsorizat


    Naruto vs. Sasuke Empty Re: Naruto vs. Sasuke

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat

      Subiecte similare

      -

      Data/ora curentă este: Sam Sept 21, 2024 7:00 pm