~Anime Heaven~

Primul concert Visual Kei in Romania Kayowelcome

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

~Anime Heaven~

Primul concert Visual Kei in Romania Kayowelcome

~Anime Heaven~

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Bun venit pe forumul nostru! (~>Anime Heaven<~)! Pentru a va face o impresie despre ce va ofera forumul nostru, aruncati o privire prin forum, iar daca va place ce vedeti, inscrieti-va! Celor deja inscrisi, va uram distractie placuta!


3 participanți

    Primul concert Visual Kei in Romania

    ▫Đumi▫
    ▫Đumi▫
    ° Lollipop maniac °™
    ° Lollipop maniac °™


    feminin
    Numarul mesajelor : 706
    Varsta : 28
    Localizare : pe undeva pe Pluto =]
    Joburi/Distractii : gfx.music.art
    Stare de spirit : sunt bene =] cum as putea fi ? XD
    Data de inscriere : 01/02/2009

    Primul concert Visual Kei in Romania Empty Primul concert Visual Kei in Romania

    Mesaj Scris de ▫Đumi▫ Sam Noi 14, 2009 6:38 pm

    Primul concert Visual Kei in Romania Snni9u

    Se pare ca vestiile sant adevarate , si acelea fiind ca cei de la Megaromania vor avea un concert in Bucuresti.
    Duminica, 20 decembrie, ora 18:30, la The Silver Church, se va tine primul concert Visual Kei din Romania.
    Organizatorii au facut un sondaj, in urma caruia au descoperit ca sunt multi fani ai genului acesta muzical/social, deoarece este super kawai sa fi adept al unei subculturi urbane. [insfarsit si-au dat seama ca exista fani in Romania ai j-musicii =.=]
    Surpriza serii, va fi trupa Megaromania, care va vine din indepartata Japonieeeeee. Esteticul formatiei va merge pe tinute elaborate si stilul de muzica fiind old-school visual rock, cu infleunte heavy-metal.

    Programul evenimentului care l am aflat este:
    18:30 Cosplay competition
    19:00 Fashion Show – “Harajuku Lovers” by Lorand Coza
    20:00 Highlight Kenosis – The new Romanian rock revelation
    21:00 Megaromania Live Act

    Si am mai aflat ca:
    -pretul unui bilet este de 80 lei, insa daca este luat de la intrare, va costa 95 lei;
    -cei din provincie, care prezinta la intrarea in club, biletul cu numele lor, vor primi inapoi 20 lei;
    -parintii care isi vor insoti “copiii”, vor avea acces gratuit;
    -biletele se gasesc in reteaua de magazine Diverta si pe site-urile www.myticket.ro si www.ticketpoint.ro .
    Pentru cei care nu stiu, Visual Kei reprezinta un manifest al muzicienilor japonezi. Considerat de unii a fi rock-ul pur japonez, sau de altii care spun ca este doar o subcultura urbana, visual kei ramane o forma de protest impotriva unui sistem mult prea indoctrinat.

    sursa: http://chobittsu.blogspot.com

    Sincera sa fiu as merge insa din cauza ca e in mijlocul sarbatorilor ai mei nu prea cred ca ma lasa T^T.Insa daca careva dintre voi va avea norocu de a se duce va rog sa faceti poze sau sa filmati Primul concert Visual Kei in Romania 870575
    avatar
    DreamsKeeper
    Membrii
    Membrii


    Numarul mesajelor : 8
    Varsta : 114
    Data de inscriere : 18/10/2009

    Primul concert Visual Kei in Romania Empty Re: Primul concert Visual Kei in Romania

    Mesaj Scris de DreamsKeeper Dum Noi 15, 2009 3:08 pm

    Uuuu !! imi place stirea ! Primul concert Visual Kei in Romania 937263
    Aly
    Aly
    ~:Yaoi Maniac:~
    ~:Yaoi Maniac:~


    feminin
    Numarul mesajelor : 1096
    Varsta : 32
    Localizare : Arad
    Joburi/Distractii : Anime of course :&gt;
    Stare de spirit : -d(OwO)b-
    Data de inscriere : 03/01/2009

    Primul concert Visual Kei in Romania Empty Re: Primul concert Visual Kei in Romania

    Mesaj Scris de Aly Lun Noi 16, 2009 9:06 pm

    Yoy... de cand asteptam sa vina in sfarsit o trupa la noi TT_TT dar din pacate nici eu nu pot sa ma duc, am mult de invatat si plus k probabil vom merge cu clasa undeva la munte, asa ca trebuie sa imi pun pofta in cui, dar imi doresc din tot sufletul sa merg. Ah, deja mor TT_TT

    Continut sponsorizat


    Primul concert Visual Kei in Romania Empty Re: Primul concert Visual Kei in Romania

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat

      Subiecte similare

      -

      Data/ora curentă este: Mier Mai 15, 2024 12:21 pm