~Anime Heaven~

Kuroshitsuji Kayowelcome

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

~Anime Heaven~

Kuroshitsuji Kayowelcome

~Anime Heaven~

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Bun venit pe forumul nostru! (~>Anime Heaven<~)! Pentru a va face o impresie despre ce va ofera forumul nostru, aruncati o privire prin forum, iar daca va place ce vedeti, inscrieti-va! Celor deja inscrisi, va uram distractie placuta!


4 participanți

    Kuroshitsuji

    Clever Sleazoid
    Clever Sleazoid
    Mazohyst Of Decadence~
    Mazohyst Of Decadence~


    feminin
    Numarul mesajelor : 371
    Varsta : 31
    Localizare : 「Crying Field」
    Joburi/Distractii : J-Rock
    Stare de spirit : ~nya nya o(≧∀≦)o
    Data de inscriere : 12/07/2009

    Kuroshitsuji Empty Kuroshitsuji

    Mesaj Scris de Clever Sleazoid Lun Aug 03, 2009 9:14 am

    Well am cautat de o gramada de ori si tot nu am gasit un topic cu acest anime asa ca ma gandeam sa il deschid eu xD
    Ermh, sa incep cu o mica descriere.

    Kuroshitsuji este un anime aparut in anul 2008 si continuat in 2009. In prezent nu mai este on-going fiind aparute toate 24 episoade. Creatorul se gandeste si la un al 2-lea sezon insa deocamdata anime-ul este complet cu 24 de episoade xD.
    Well povestea il prezinta ca personaj pe Ciel Phantomhive un tanar bogat a carui parint au murit cand era destul de mic.
    Actiunea este prezentata inca in Victorian era in Londra.
    Pe parcurs sunt prezentate actiunile lui Ciel alaturi de servitorul sau Sebastian ^^ un personaj foarte interesant cu care Ciel a format un contract, dupa ce Ciel moare Sebastian are dreptul sa ii ia sufletul cum se si intampla in episodul 24.

    Well parerea mea acum.

    Parere:
    ~ anime-ul este foarte bun, la inceput nu prea mi-a placut si mi-a luat in jur de cateva saptamani sa ma uit la primul episod. Pur si simplu nu il puteam urmari era prea plictisitor. Cumva pana la urma am trecut de primul episod si am ajuns sa vad si restul.
    Am inteles mai bine actiunea si nu m-am putut lasa de anime pana nu l-am terminat.
    Pe parcurs actiunea devine mai interesanta si mai comeplxa ^^ mie una mi-a placut foarte mult caracterul personajelor ca de altfel si intamplarile prin care acestea trec in fiecare moment.
    Grafica este foarte buna mie una chiar mi-a placut.
    Au fost unele episoade care mi-au placut foarte mult si nu ma asteptam sa fie asa cum a fost >>' insa de la altele ma asteptam la mai mult decat a fost.
    Anime-ul are si parti amuzante, una din ele ar fi momentul in care Ciel a fost nevoit sa poarte acea rochie roz (Ciel and pink dress ) pe mine una chiar m-a facut sa rad cu lacrimi ; arata chiar adorabil xD

    Personaje Preferate:
    ~ Grell:
    primulpersonaj care mi-a palcut din anime a fost Grell, nici nu pot sa vad anime-ul fara el. La inceput cand il vbezi prima data arata foarte aiurea si ti se pare ca este cam prost asa (acest sentiment l-am simtit si eu prima data cand l-am vazut). Il credeam un personaj linistit si calm impiedicat si care nu este in stare de nimic insa se pare ca m-am inselat.
    Era asa de dragut cand visa la Sebatian xD era prea adorabil sa nu iti placa.
    ~ Undertaker: este unul din cele mai originale persoanje pe care le-am vazut vreodata xD chiar imi place foarte mult acest personaj. Este mai ciudat, nicodata nu poti avea incredere in el pentru mai tot timpul este neserios. Mie una chiar mi-a placut personajul foarte mult si era foarte interesant, un caracter unic si totusi foarte complex ^^ autorul a reusit sa faca din el un personaj foarte bun si de asemenea sa ii acorde anumite sentimente si emotii ^_^.
    ~ Ciel: ei bine este foarte dragut fiind prezentat ca personaj principal si persoana in jurul careia se invarte toata actiunea. Imi place felul lui de a fi si mai ales grafica. Unele parti ale trecutului sau sunt triste [ca de exemplu partea in care parinti lui mor] si m-au impresionat foarte mult. Voi citi si manga-ul candva.
    ~Sebastian: are un nume foarte kawaii si o grafica foarte draguta, este prezentat ca genul de persoana care te intimideaza si iti atrage atentia prin simpla prezenta fara a mai fi nevoit sa faca nimic. Felul lui de a fi este foarte special si uneori devine funny...

    Cam atat am avut de zis xD
    Eu una va recomad anime-ul daca nu l-ati vazut pana acum xD
    Bye
    Polaris
    Polaris
    Mechanic maid
    Mechanic maid


    feminin
    Numarul mesajelor : 228
    Varsta : 29
    Localizare : On the moon
    Joburi/Distractii : Cartea de pe birou, desenul neterminat, muzica dată la maxim şi anime/manga.
    Stare de spirit : Plutesc printre nori, deci aeriană^^
    Data de inscriere : 29/06/2009

    Kuroshitsuji Empty Re: Kuroshitsuji

    Mesaj Scris de Polaris Lun Aug 03, 2009 8:11 pm

    Well, nu-i văd rostul topicului... Adică există un loc special pentru părere şi personaje principale- chiar tu le-ai deschis- iar în ceea ce priveşte storyline-ul, a fost prezentat şi el.
    Cred că topicul trebuie închis.

    O, şi sorry de off-topic^^
    Aly
    Aly
    ~:Yaoi Maniac:~
    ~:Yaoi Maniac:~


    feminin
    Numarul mesajelor : 1096
    Varsta : 32
    Localizare : Arad
    Joburi/Distractii : Anime of course :&gt;
    Stare de spirit : -d(OwO)b-
    Data de inscriere : 03/01/2009

    Kuroshitsuji Empty Re: Kuroshitsuji

    Mesaj Scris de Aly Lun Aug 03, 2009 9:32 pm

    well.. idea mea e sa postezi tot ce ai scris aici la locurile lor [copy paste xD] si apoi inchid topicul... si scz de off
    Taku~Holic
    Taku~Holic
    Membrii
    Membrii


    feminin
    Numarul mesajelor : 3
    Varsta : 113
    Data de inscriere : 06/03/2010

    Kuroshitsuji Empty Re: Kuroshitsuji

    Mesaj Scris de Taku~Holic Sam Mar 06, 2010 4:26 pm

    E genial animeul Run happy am vazut si primul musical si ciel (sakamoto shougo) e genial si foarte kawaii <33

    Continut sponsorizat


    Kuroshitsuji Empty Re: Kuroshitsuji

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Mier Mai 15, 2024 5:58 am