~Anime Heaven~

Fan fiction contest Kayowelcome

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

~Anime Heaven~

Fan fiction contest Kayowelcome

~Anime Heaven~

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Bun venit pe forumul nostru! (~>Anime Heaven<~)! Pentru a va face o impresie despre ce va ofera forumul nostru, aruncati o privire prin forum, iar daca va place ce vedeti, inscrieti-va! Celor deja inscrisi, va uram distractie placuta!


3 participanți

    Fan fiction contest

    Polaris
    Polaris
    Mechanic maid
    Mechanic maid


    feminin
    Numarul mesajelor : 228
    Varsta : 29
    Localizare : On the moon
    Joburi/Distractii : Cartea de pe birou, desenul neterminat, muzica dată la maxim şi anime/manga.
    Stare de spirit : Plutesc printre nori, deci aeriană^^
    Data de inscriere : 29/06/2009

    Fan fiction contest Empty Fan fiction contest

    Mesaj Scris de Polaris Dum Iul 12, 2009 6:58 pm

    Ei bine, am discutat cu Aly despre acestă idee şi a fost de acord să o punem în practică. Deşi mai avem de stabilit unele lucruri, am decis că ar fi bine să deschidem acest topic pentru a le oferi userilor timp de gândire.
    Ideea este destul de simplă... Va fi ales un juriu care o să desemneze o temă. Participanţii trebuie să scrie şi să trimită, într-un interval de două-trei săptămâni- încă nu am decis- one-shoturi(mai exact scurte povestioare) care să aibă la bază tema aleasă de juriu.
    Juraţii o să dea note în funcţie de următoarele criterii: originalitate, naraţiune, dialog, descriere, personaje, ortodrafie, aspectul textului şi impresie personală. Se va face o medie, iar primele trei lucrări o să fie premiate- încă mai discutăm în ceea ce priveşte premiile.
    De asemenea, juraţii nu o să participe la concurs şi nu o să ştie cine sunt autorii lucrărilor.
    Mai trebuie să discutăm câteva detalii(cine vor fi juraţii, care vor fi temele) , dar sperăm că o să participe cât mai multă lume.
    Voi da un edit sau o să posteze Aly şi restul detaliilor după ce ne hotărâm.


    [Edit] Gata, am stabilit totul... Cei care fac parte din juriu sunt: Eu, Aly şi Katherine.
    Tema concursului este: " Portul" - nu mă refer la portul naţional, ci la port ca loc unde debarchează navele. Lucrările vor fi trimise prin PM/MP Ninei( userului ..::Nina::.. ) până la data de 1 august- adică peste două săptămâni.
    Premiile sunt următoarele:
    Locul întâi- titlul de Contesa fan fiction şi 100 de puncte
    Locul doi- titlul de Ducesa fan fiction şi 50 de puncte
    Locul trei- titlul de Lady fan fiction şi 25 de puncte.

    Sperăm că o să fie trimise cât mai multe lucrări şi că totul va decurge fără incidente.
    Aly
    Aly
    ~:Yaoi Maniac:~
    ~:Yaoi Maniac:~


    feminin
    Numarul mesajelor : 1096
    Varsta : 32
    Localizare : Arad
    Joburi/Distractii : Anime of course :&gt;
    Stare de spirit : -d(OwO)b-
    Data de inscriere : 03/01/2009

    Fan fiction contest Empty Re: Fan fiction contest

    Mesaj Scris de Aly Sam Aug 01, 2009 10:51 pm

    Din cauza k nu s-a trimis nici un fic =.= va trebui sa prelungim concursul cu inca doua saptamani. Deci, in data de 15 august, se va termina perioada de trimitere a creatiilor voastre, si daca nici atunci nu vom avea nimic, atunci vom fi nevoiti sa inchidem concursul.

    Sper ca macar cativa participanti sa fie. Pentru alte nelamuriri conctati membrii juriului.
    T-chan
    T-chan
    ~J-Pervy~
    ~J-Pervy~


    feminin
    Numarul mesajelor : 248
    Varsta : 34
    Localizare : Shibuya
    Stare de spirit : not in the mood:>
    Data de inscriere : 05/02/2009

    Fan fiction contest Empty Re: Fan fiction contest

    Mesaj Scris de T-chan Lun Aug 03, 2009 12:41 am

    Ahm...sincer, daca nu se pune baza pe el, nici pana in 15 nu vor fi fic-uri. Eu una zic sa le trimiti un mail tuturor mebriilor cu anuntul pentru concurs, pentru ca un status la messenger nu prea ajuta de obicei.
    Scuze ca am scris aici, altundeva nu aveam unde.
    So, succes cu (,) concursul! ^_^

    Continut sponsorizat


    Fan fiction contest Empty Re: Fan fiction contest

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat

      Subiecte similare

      -

      Data/ora curentă este: Mier Mai 15, 2024 11:31 pm